Przemysław Mac Stopa. Fot. Archiwum

Przemysław Mac Stopa. Fot. Archiwum

  • Autor: mg
  • 09 kwi 2017 13:47 (aktualizacja: 10 kwi 2017 08:18)

Kolejny "Red Dot" dla Przemysława "Mac" Stopy

Znany projektant Przemysław "Mac" Stopa otrzymał w tym roku aż cztery prestiżowe w świecie międzynarodowego designu nagrody "Red Dot". Jedna z nich przypadła mu za projekt fotela "Riverside", zaprojektowanego dla włoskiej firmy Tonon.

To kolejne prestiżowe "Red Doty", którymi zostały uhonorowane projekty autorstwa Przemysława "Mac" Stopy. Wcześniej otrzymał tę nagrodę między innymi za projekt fotela "Pelikan", który znajduje się w ofercie firmy Profim.

Zaprojektowany dla włoskiego producenta, firmy Tonon, fotel "Riverside" zwraca uwagę organiczną formą i geometrią 3D. Jego kształt został zainspirowany przez naturę - rzeźbiarsko zakrzywione linie przypominają wzór fal w piasku, wymodelowanych wiatrem i wodą. Fotel "Riverside" jest wodoodporny i wyposażony w system odprowadzania wody, dzięki któremu może być stosowany również na zewnątrz. Poza tym jest lekki i tym samym łatwy do przenoszenia. Do jego produkcji wykorzystano materiał o nazwie "Soft Touch Plus" oraz poliuretan.

Poza tym w 2017 roku Przemysław "Mac Stopa" otrzymał "Red Doty" za projekt wnętrza lobby biurowca Warsaw Spire oraz panele dekoracyjne "Arstyl" (producent: NMC). Temu ostatniemu produktowi jurorzy przyznali aż dwie nagrody - w kategorii "interior design elements" oraz "materials and surfaces".

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ