Fot. MDD/Everspace

Fot. MDD/Everspace

  • Autor: bm
  • 18 gru 2018 12:02 (aktualizacja: 19 gru 2018 16:07)

Kolor Roku 2019 - jak może wyglądać we wnętrzach biurowych?

Instytut Pantone ogłosił koralowy – Kolorem Roku 2019. W najbliższym czasie spodziewajmy się przeniknięcia tej barwy do wnętrz, mebli i dodatków. My tymczasem pokazujemy, jak ten kolor sprawdza się we wnętrzach biurowych.

Od dwudziestu lat, na początku grudnia, eksperci Pantone prognozują barwę, która w nadchodzącym roku będzie nadawać ton modzie, wnętrzom i designowi. Koralowy, następca zeszłorocznego Ultra Violet, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, wywołuje tylko pozytywne emocje. W jego towarzystwie łatwiej mówić o biznesie, pokazać swoją innowacyjność, twórcze myślenie i łamanie konwencji. 16-1546 Living Coral, bo tak dokładnie brzmi jego nazwa, niesie ze sobą także ważne przesłanie, dotyczące zwrócenia uwagi na środowisko, w którym egzystujemy i ochronę delikatnego ekosytemu raf koralowych, niszczonego przez nadmierną eksploatację zasobów naturalnych i turystów.

Czy ten radosny kolor ma szansę odnaleźć się w przestrzeniach biurowych? Wszystko wskazuje na to, że tak! „Pozytywna kolorystyka biura i mebli ma niezaprzeczalne znaczenie w ogólnym odbiorze przestrzeni biznesowej. Od momentu wejścia instynktownie i podprogowo wpływa na postrzeganie firmy, niosąc ze sobą określoną informację o naszej działalności. Meble czy wykładzina w odcieniach koralu obwieszczają światu nasz entuzjazm, pozytywną energię i zaangażowanie pracowników”- mówi Dariusz Wicher z Everspace, dystrybutora nowoczesnych mebli biurowych i gabinetowych.

We wnętrzach biurowych, w których zdecydowaliśmy się na użycie akcentów kolorystycznych, lepiej trzymać się dala od kolorów zbyt intensywnych. Postawmy na paletę barw, w towarzystwie których pracownicy i klienci będą odczuwać pozytywne wibracje. Koral, ze swoimi właściwościami odprężającymi, to dobry wybór, jeśli szukamy barw dobrze wpływających na koncentrację, kreatywność pracowników i odwiedzających nas gości. Jest pełen bardzo ważnej w biznesie dobrej energii, a jednocześnie nie przytłacza. Koralowy fotel czy sofa idealnie zagrają z dodatkiem wszystkich odcieni szarości, żółtego, turkusu, beżu i granatu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ