Fot. HH Solutions Somnus Virtus

Fot. HH Solutions Somnus Virtus

  • 16 sty 2020 09:44 (aktualizacja: 16 sty 2020 09:47)

Kolor w sypialni. Nowe trendy 2020

Kolory w sypialni mają kluczowe znaczenie. Wśród sypialnianych trendów kolorystycznych na sezon 2020 nie zabraknie zaskoczeń, co udowadniają najnowsze kolekcje światowej sławy producentów: Treca de Paris, Simmons czy Somnus.

Barwy natury

Intensywna zieleń amazońskiej dżungli, jasny brąz rozgrzanego piasku Sahary, szlachetne złoto łanów pszenicy czy głęboka czerń wulkanicznej ziemi - kolory inspirowane naturą wciąż cieszą się popularnością i uznaniem, zwłaszcza w przestrzeni przeznaczonej dla chwil relaksu i wycieszenia. Bliskość świata przyrody koi zmysły, daje poczucie bezpieczeństwa, świetnie wpisuje się w filozofię slow life. Zieleń symbolizuje naturę, harmonię oraz dobrostan. Zestawiona z musztardowymi dodatkami, które ożywiają wnętrze, nadając mu pozytywnej energii i blasku, stanowi duet idealny. Butelkowa zieleń pięknie kontrastuje z bielą ścian i eleganckich sypialnianych mebli, o czym doskonale wie francuska marka Treca de Paris (dostępna w salonie H&H Solutions).

Romantyczna dusza

Pastelowa sypialnia zdecydowanie częściej wybierana jest przez płeć piękną. Nic dziwnego! Pudrowy róż, delikatne fiolety czy subtelne tony mięty ujmują lekkością, zwiewnością i trudno uchwytnym czarem. Róż i fiolet w psychologii kolorów uznaje się za symbole kobiecości, duchowości i magii. Sypialnia urządzona w tych barwach jest bardzo kobieca i elegancka w swej prostocie. By osiągnąć zamierzony efekt, wystarczy sięgnąć po jeden mocny akcent w tych kolorach. Idealnym rozwiązaniem będą wygodne, duże łóżka kontynentalne z piękną ramą i koroną. 

Na odważnie!
Chociaż sypialnia to oaza spokoju i wyciszenia, to coraz częściej projektanci zachęcają, by nadać jej nieco charakteru i kolorów! Tak modną biel i szarość można prze-łamać mocniejszym akcentem, który nada wyrazu przestrzeni, ale nie wpłynie negatywnie na komfort naszego snu. Stonowaną kolorystykę ścian, podłogi i mebli można przełamać ognistą czerwienią, atramentowym granatem czy głęboką czernią. Te barwy, odpowiednio kojarzone z miłością, umiłowaniem ciszy i spokoju oraz tajemnicą, nadadzą sypialni wyrafinowanego charakteru. Czerwony fotel, granatowy dywan czy czarne oświetlenie – wachlarz możliwości aranżacyjnych jest bardzo szeroki. Ale najłatwiejszym sposobem na szybką metamorfozę sypialni jest oryginalne łóżko!

 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ