Realizacja The Space. Fot. Piotr Czaja

Realizacja The Space. Fot. Piotr Czaja

  • Autor: bm
  • 24 paź 2018 13:10 (aktualizacja: 25 paź 2018 08:46)

Kolorowe meble we wnętrzu z duszą – mieszkanie na wynajem

Duży fotel uszak w energetycznym odcieniu żółci, turkusowe półki w sypialni i salonie, biel i drewno… W warszawskim mieszkaniu na wynajem udało się projektantom stworzyć wrażenie miejsca „z duszą”.

Inwestor postawił architektom z The Space jeden warunek – to mieszkanie musi mieć duszę. Udało się zrealizować projekt mieszkania, które jest zarówno ciekawe, jak i funkcjonalne a przy tym jakość zastosowanych materiałów pozwoli użytkować je bez problemu przez kilka lat.

We wnętrzu dominują biel i czerń, ale widoczne są kolorowe akcent jak np. żółty fotel w salonie, czy zielone lampy nad stołem w kuchni. Istotne tu było m.in. przechowywanie, dlatego przy drzwiach wejściowych mamy dużą szafę, a w kuchni szafki aż do sufitu. Ta niewielka przestrzeń jest w stanie sporo pomieścić, co więcej znalazło się również miejsce na niewielki stół z krzesłami. Architekci postanowili oddzielić przestrzeń salonu, kuchni i korytarza wejściowego podłogą. W kuchni i przedpokoju znajdziemy wzorzyste płytki podłogowe, a w salonie drewnianą podłogę.

Eksplozja koloru, jaką widzimy w salonie, wynika z osobowości właściciela. Architektom zależało, żeby wnętrze nie było nudne, stąd kolorowe kubiki na ścianach i przede wszystkim motyw roślinny. To wszystko sprawiło, że mieszkanie nie wydaje się nudne, katalogowe. Podobnie jak sypialnia. Tam również dominuje zabudowa, ale z kolorowymi półkami na książki.

W projekcie tego mieszkania chcieliśmy przemycić charakter jego właściciela. I, mimo że od początku wiedzieliśmy, że jest przeznaczone na wynajem to kierowaliśmy się myślą stworzenia nieszablonowej aranżacji. Kolor obecny jest praktycznie w każdym pomieszczeniu. Również w łazience, która jest bardziej stonowana, ale widzimy tam granatowe płytki. Jak się okazuje mieszkanie, w którym jest kolor i nie jest minimalistyczne, zostało wynajęte jeszcze przed skończeniem projektu. Wynajmujący widział je tylko na wizualizacjach” mówi architekt Dorota Maksymowicz, właścicielka interdyscyplinarnego biura projektowego The Space.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ