Fot. Bejot/Everspace

Fot. Bejot/Everspace

  • Autor: bm
  • 22 lis 2018 11:28 (aktualizacja: 26 lis 2018 14:36)

Kolory ziemi we wnętrzach - aktualny trend

Dzięki swej uniwersalności kolory ziemi – beż, heban, ochra, odcienie zieleni - pasują do niemal każdego wnętrza, zarówno mieszkaniowego, jak i tego, z którego korzystamy w miejscu pracy.

W ostatnich latach, w aranżacji wnętrz widoczne jest zainteresowanie wprowadzaniem elementów, wyrażających naszą więź z naturą. Beż, sjena, heban, ochra i inne różnorodne odcienie naturalnych barw ziemi cieszą się nieprzemijającą popularnością. Dzięki swej uniwersalności kolory ziemi – beż, heban, ochra, odcienie zieleni - pasują do niemal każdego wnętrza, również tego, z którego korzystamy w miejscu pracy. Właściwie użyte, zwiększają wrażenie przestronności wnętrza (jasne kolory) lub je pomniejszają, tworząc przytulną atmosferę (kolory głębsze, bardziej nasycone). Sprawdzają się zarówno w domowym zaciszu, jak i w biurze, sprzyjając koncentracji i kreatywności. Zalety te sprawiają, że barwy ziemi są najczęściej używane przez Polaków w wystroju wnętrz.

"Kolory, którymi otaczamy się na co dzień, mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Stanowią silne bodźce, nie zawsze pozytywne - często nas irytują i rozpraszają. Dlatego tak ważne jest, by postawić na optymalne rozwiązania, barwy, wśród których będziemy się czuć swobodnie. Odcienie ziemi zapewniają poczucie ciepła i bezpieczeństwa, a także bliskości z naturą. Brązy kojarzą się ponadto z trwałością i stabilnością. Wszystko to daje efekt pełnej komfortu, niewymuszonej elegancji" - wyjaśnia Dariusz Wicher - dyrektor handlowy Everspace. 

Kolory ziemi doskonale łączą się z meblami drewnianymi o klasycznym stylu, jednak współgrają też świetnie z bardziej nowoczesnymi rozwiązaniami, choć ich forma raczej nie powinna zawierać przesadnych zdobień. Minimalizm w połączeniu z brązami da efektowny rezultat.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ