make me!

make me!

  • Autor: bm
  • 27 cze 2017 14:46 (aktualizacja: 28 cze 2017 13:28)

Konkurs dla młodych projektantów - ostatnie dni na zgłoszenie

Już za kilka dni, 2 lipca, upływa termin nadsyłania zgłoszeń do jubileuszowej edycji make me! – międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów i designerów. W poprzednich edycjach wydarzenia wzięło udział ok. 2000 osób z 40 krajów, m.in. Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, Chin czy Meksyku.

Blisko 2000 zgłoszonych prac z 40 krajów z całego świata, w tym ponad 160 wyróżnionych projektów, które można było oglądać podczas poprzednich edycji make me!. Tak w liczbach prezentuje się jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów dla młodych i utalentowanych projektantów.

Konkurs stanowi ważne wydarzenie w obszarze projektowania i od 10 lat jest jednym z kluczowych elementów Łódź Design Festival. Celem make me! jest nie tylko wyłonienie młodych twórców w wieku od 20 do 35 lat, ale także stworzenie wydarzenia, które pomoże zaistnieć zdolnym projektantom ze świeżym spojrzeniem na design. Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, na podstawie przesłanych formularzy, wybieranych jest około 20 najlepszych prac, które następnie będą prezentowane podczas festiwalu. W drugim etapie zostaje wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę główną – PARADYŻ AWARD w wysokości 20 000 zł, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu, Ceramikę Paradyż. W tegorocznej edycji zostanie przyznane również specjalne wyróżnienie – 10 000 zł od organizatorów Łódź Design Festival.

"make me! to konkurs otwarty na artystów młodego pokolenia, pozwalający na dużą swobodę tworzenia. Do projektu można bowiem zgłaszać prace z zakresu wzornictwa przemysłowego, grafiki i architektury czy mody. Technika oraz wykorzystywane materiały są dowolne, od ceramiki, szkła po drewno, sklejki oraz inne tworzywa. Co ważne, konkurs dedykowany jest nie tylko designerom, ale także adeptom kierunków artystycznych i projektowych. Dzięki temu stwarza niepowtarzalną okazję do tego, by zaistnieć w branży i rozpocząć współpracę z dużymi przedsiębiorstwami. Laureaci poprzednich edycji są tego najlepszym przykładem. Dziewczyny z Beza Projekt działają wspólnie z renomowaną marką Meble Vox, z kolei Jan Lutyk podjął współpracę z Balagan Studio, marką zajmującą się wzornictwem" – mówi Aleksandra Kietla, rzecznik prasowa, dyrektor ds. promocji Łódź Design Festival.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ