Plakat promujący konkurs Wizja wypoczynku. Fot. Fundacja Kler

Plakat promujący konkurs Wizja wypoczynku. Fot. Fundacja Kler

  • Autor: mg
  • 03 marz 2017 07:52 (aktualizacja: 03 marz 2017 08:29)

Konkurs dla projektantów mebli

Fundacja Piotra Klera ogłosiła kolejną edycję konkursu „Wizja wypoczynku”. Jego celem jest stworzenie projektów mebli do salonu. Ważnym etapem konkursu jest także realizacja prototypów meblowych we współpracy z producentami podczas specjalnych warsztatów. Termin nadsyłania prac upływa 15 kwietnia br.

Konkurs "Wizja wypoczynku" ma na celu promocję nowych, mobilnych koncepcji meblarskich, pozwalających użytkownikowi na indywidualne kształtowanie przestrzeni salonu. Przedsięwzięcie zostało włączone do programu "Śląskiego Czerwca Projektowego 2017".

Konkurs skierowany jest do: architektów, projektantów, pracowni architektonicznych i projektowych, a także do studentów architektury i projektowania. Może być również realizowany w ramach procesu edukacyjnego na uczelniach.

Konkurs ma przebieg dwuetapowy: na pierwszy etap składa się opracowanie koncepcji produktu oraz jego wizualizacja w wirtualnym wnętrzu, drugi etap to współpraca z producentami mebli nad zadanym przez organizatora projektem i realizacja prototypów podczas stacjonarnych warsztatów w Dobrotece.

Termin nadsyłania prac projektowych upływa 15 kwietnia, a warsztaty zaplanowano na 31 sierpnia - 7 września 2017.

Laureaci pierwszego etapu konkursu otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez WSC Graphisoft Center:

- I nagroda – ArchiCAD SE2017 i rower Strida,

- II nagroda – oprogramowanie Artlantis Studio,

- III nagroda – oprogramowanie Artlantis Render,

- pięć wyróżnień – dalmierze Leica.

Laureaci drugiego etapu konkursu otrzymają nagrody ufundowane przez firmę Kler. Nagroda główna wynosi 9 tys. zł dla zespołu oraz trzy wyróżnienia po 2 tys. zł (dla zespołu).

Zamierzeniem organizatora jest wdrożenie powstałych w konkursie projektów do kolekcji młodej marki DO_M i ich komercjalizacja. Autorzy projektów mogą liczyć na tantiemy od sukcesów sprzedażowych tych produktów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ