Fotele Xilium. Fot. Grupa Nowy Styl

Fotele Xilium. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 29 sie 2019 10:49 (aktualizacja: 30 sie 2019 14:01)

Krzesło Nowego Stylu - w finale konkursu Dobry Wzór 2019

Krzesła biurowe "Xilium" Grupy Nowy Styl zostały docenione w tegorocznej edycji konkursu Dobry Wzór, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Meble zaprojektował Martin Ballendat.

CZYTAJ TEŻ: Meble i produkty do wnętrz - w finale konkursu "Dobry Wzór 2019"

Linia krzeseł biurowych Xilium to połączenie siły najlepszych konstruktorów, technologów i specjalistów Grupy Nowy Styl. Łączy w sobie wszystkie unikalne cechy idealnego krzesła biurowego i spełnia najwyższe wymagania inwestora, architekta i pracownika. Jego wyjątkowość bazuje na nowym rodzaju ruchu, dzięki któremu użytkownik może siedzieć w niemal dowolnej pozycji umożliwiającej ergonomiczne siedzenie przy biurku.

Stworzenie, zaprojektowanie krzesła biurowego stanowi największe wyzwanie w branży meblarskiej. Ktoś z zewnątrz nie wyobraża sobie nawet, ile rzeczy dzieje się z punktu widzenia projektanta. Są normy, trzeba osiągnąć określony poziom cenowy, pomyśleć o ergonomii, o wzornictwie, estetyce - mnóstwo rzeczy naraz. Tak więc praca nad krzesłem pracowniczym i biurowym to dla nas największa próba, największa misja - komentuje Martin Ballendat, projektant linii krzeseł Xilium. 

Organizowany corocznie konkurs Dobry Wzór wieńczy gala rozdania nagród oraz wernisaż wystawy. Pokonkursowa ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających w siedzibie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego od 25 października do 1 grudnia 2019 roku.

Warto dodać, że to nie jedyna nagroda, która w tym roku została przyznana fotelowi Xilium. Produkt  otrzymał również German Design Award 2019 oraz German Innovation Award 2019.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ