Kuchnia KAMPlus. Fot. KAM Kuchnie

Kuchnia KAMPlus. Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 29 lis 2017 17:01 (aktualizacja: 30 lis 2017 10:15)

Kuchenny półwysep - wygodne rozwiązanie do otwartych kuchni

Popularnym rozwiązaniem w zabudowach kuchennych, stosowanym w niewielkich pomieszczeniach jest półwysep, który jednocześnie może pełnić rolę blatu roboczego, miejsca do przechowywania i kącika jadalnego. W kuchniach otwartych pomaga też oddzielić strefę kuchenną od części dziennej.

Półwysep to popularne rozwiązanie w aranżacjach małych mieszkań i aneksach kuchennych. Pomaga wydzielić strefy w otwartej przestrzeni salonowo-kuchennej, przełamuje monotonię jednolitej bryły mebli a dodatkowo jest funkcjonalnym zamiennikiem klasycznego stołu.

"Duży stół i wygodne krzesła to rozwiązanie idealne, nie zawsze jednak możliwe do zrealizowania w naszych wnętrzach. Nawet w takim przypadku nie musimy rezygnować z wydzielenia osobnego miejsca do spożywania posiłków" - zapewnia Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. - "Wystarczy nieduży półwysep z obszernym blatem, który zagospodarujemy na poręczny stolik, zyskując jednocześnie dodatkowy blat roboczy i miejsce do przechowywania w postaci szuflad, szafek czy otwartych półek umieszczonych pod powierzchnią blatu od strony kuchennej."

Moda na otwarte kuchnie stworzyła dodatkowe możliwości na zaaranżowanie nawet niedużego, ale funkcjonalnego miejsca do spożywania posiłków. Półwysep może nie tylko zastąpić klasyczny stół, ale stanowi dodatkowy ciąg roboczy i jest efektownym urozmaiceniem zabudowy kuchennej. Kącik jadalny zaaranżowany na wyspie lub półwyspie kuchennym jest integralną częścią zabudowy kuchennej i swoistym łącznikiem pomiędzy kuchnią i częścią dzienną, dlatego należy zadbać o spójną stylistykę całego wnętrza.

"Najlepiej zdecydować się na powtórzenie na półwyspie tych samych dekorów lub koloru przewodniego jak w pozostałej części zabudowy kuchennej aby całość ze sobą harmonizowała" - podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel. - "Ciekawym rozwiązaniem jest urozmaicenie prostej bryły półwyspu otwartymi półeczkami, na których można poukładać dekoracyjne przedmioty."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ