Fot. Nobilia

Fot. Nobilia

  • Autor: bm
  • 31 marz 2019 13:28

Kuchnia na poddaszu – rozwiązania meblowe i aranżacyjne

Kuchnia pod skosami może wyglądać atrakcyjnie i być równie funkcjonalna, jak ta zaaranżowana w standardowym pomieszczeniu. Warto skorzystać z szerokiej oferty rozwiązań, proponowanych przez producentów i dystrybutorów mebli.

Pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni pod skosami jest naprawdę wiele. Ich zastosowanie uzależnia się jednak od wysokości ścianki kolankowej, czyli tej znajdującej się bezpośrednio pod skosem. Jeśli jej pionowe wymiary nie przekraczają 86 cm, możemy na przykład zamontować niskie szafki przeznaczone do przechowywania przedmiotów i urządzeń, których nie używamy zbyt często. Dolne szafki, zmywarkę i blat roboczy umieścimy pod skosami, jeśli ściana kolankowa ma wysokość minimum 86 cm lub większą.

Aby w pełni móc wykorzystać powierzchnię blatu i zapewnić sobie komfort pracy, należy wziąć pod uwagę wzrost osób użytkujących kuchnię oraz kąt nachylenia dachu - tłumaczy Błażej Dzierżyński, właściciel sklepu meblowego RS Design, mieszczącego się w białostockim Centrum Handlowym Fasty. - Odradza się także montowanie płyty grzewczej, gdy nie ma miejsca na zawieszenie nad nią okapu.

W sytuacji, gdy pod skosami zaplanowaliśmy blat roboczy lub zlewozmywak, warto od razu pomyśleć o zabezpieczeniu niskiego sufitu, który będzie podatny na zaplamienia.

W zależności od charakteru wnętrza, jaki chcemy uzyskać, skośny sufit możemy zabezpieczyć na przykład specjalną farbą  przeznaczoną do kuchni - mówi Magdalena Łukjaniuk, przedstawicielka firmy Komandor Białystok S.A. z CH Fasty, specjalizującej się w tworzeniu mebli na wymiar. - Modne są także panele ścienne dedykowane do takich pomieszczeń, do łask wraca również boazeria i winylowe płytki. 

Inne rozwiązania to szkło, plexi lub panele MDF z nadrukiem. Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby powierzchnia ta była odporna na wysokie temperatury, wilgoć, parę wodną oraz zabrudzenia. Łatwość czyszczenia będzie jej dodatkowym atutem.

Kuchnia modułowa czy meble na zamówienie? Na rynku znajdziemy wiele ofert kuchni modułowych, które można dowolnie komponować i dopasowywać do pomieszczenia. Meble na zamówienie są droższym rozwiązaniem, jednak dają nam całkowitą swobodę aranżacji. Co więc wybrać w przypadku kuchni na poddaszu? To zależy przede wszystkim od możliwości finansowych klienta, ale także jego priorytetów i upodobań.

Korzystanie z gotowych mebli podczas projektowania kuchni ze skosami jest dużo trudniejsze - tłumaczy Magdalena Łukjaniuk, przedstawicielka firmy Komandor Białystok S.A. -  Kuchnia na wymiar daje nam więcej możliwości i pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni oraz ciekawszą aranżację.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ