Fot. Ballerina

Fot. Ballerina

  • Autor: bm
  • 28 wrz 2016 09:37 (aktualizacja: 29 wrz 2016 08:43)

Kuchnia w kształcie Y – nowy pomysł na wyspę

Nową koncepcję zagospodarowania kuchni, zgodnie z którą kuchenna wyspa staje się platformą komunikacyjną, wprowadził projektant Michael Hilgers dla niemieckiej marki Ballerina. Kuchnia Y to jednocześnie rewolucja, a zarazem logiczna kontynuacja klasycznego rozwiązania wyspy.

Bez względu na to, czy jest to małe mieszkanie w centrum, czy też duży dom – nowy kształt kuchni sprawia, że staje się ona swoistą przestrzenią komunikacyjną. Może stać na środku albo prostopadle do ściany jako półwysep lub wystawać jako kontynuacja głównego rzędu mebli. Grupą docelową tego konceptu firmy Ballerina Küchen są ludzie nowocześni, którzy pragną się odróżniać - menedżer, lekarz czy prawnik z wielkiego miasta, ale także młode rodziny mieszkające w strefie podmiejskiej lub willi.

Koncepcję opracował projektant Michael Hilgers, który postrzega siebie jako projektanta - wynalazcę. W swoich projektach, tworzonych dla znanych producentów kuchni, zawsze łączy nowatorstwo wynalazku z minimalistycznym wzornictwem. Wielofunkcyjność, elastyczność i oszczędność miejsca, jakie można dostrzec w zabudowach opracowywanych w jego berlińskiej pracowni, wyróżniano nagrodami wiele razy, w tym m.in. nagrodą Interior Innovations Award.

Teraz najlepsze jego pomysły są dostępne także na rynku polskim w wybranych studiach partnerskich, które oferują produkty marki Ballerina.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ