Fot. Aria

Fot. Aria

  • Autor: bm
  • 06 gru 2016 08:42 (aktualizacja: 07 gru 2016 12:10)

Kuchnia z wyspą - najciekawsze rozwiązania

Kuchnia z wyspą to rozwiązanie, które zdobywa sobie coraz więcej zwolenników, nie tylko wśród posiadaczy mieszkań o dużych powierzchniach. Polscy i zagraniczni producenci mebli kuchennych mają w swoich ofertach wiele rozwiązań, które można zastosować zarówno w przestronnych, jak i niewielkich kuchniach.

Podstawową zaletą wyspy kuchennej jest jej funkcjonalność i możliwość maksymalnego wykorzystania przestrzeni. Stąd wyspy, które nie tylko mieszczą płyty grzewcze, piekarniki i inne urządzenia AGD do zabudowy, ale także mogą skrywać niezliczoną ilość półek, szuflad i szafek. Część wyspy można wykorzystać jako stół kuchenny, jest też ona idealnym sposobem na podział funkcjonalny pomieszczenia typu open space. 

Większość prezentowanych w dołączonej fotogalerii rozwiązań pokazuje wyspy kuchenne w dużych , otwartych pomieszczeniach, znajdą się jednak propozycje również do mniejszych kuchni. Warto tu zwrócić uwagę np. na propozycję firmy Zajc (New York), w której wyspa pozwala na wykorzystanie centralnej części pomieszczenia kuchennego. Do nietypowych w kształcie pomieszczeń ciekawym rozwiązaniem może być wyspa w formie X (Ballerina), która jest bardzo pojemna i zmieści większość potrzebnych w kuchni sprzętów i naczyń. Niewielkie przestrzenie pozwolą też wykorzystać kuchnie polskiej marki WFM.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ