RIva, Mebin

RIva, Mebin

  • Autor: bm
  • 17 lip 2017 14:48 (aktualizacja: 19 lip 2017 12:00)

Łączenie materiałów w meblarstwie - zobacz meble z lustrem!

Lustrzane elementy wykorzystane w meblach mogą pełnić rozmaite funkcje - od czysto praktycznych, poprzez ozdobne, aż do funkcji optycznego powiększania wnętrza. Wiele zależy od wielkości lustrzanej tafli i od rodzaju pomieszczenia, w którym została zastosowana. Może to być zarówno przedpokój czy łazienka, jak i sypialnia, jadalnia lub salon.

Interesującym rozwiązaniem jest lustro umieszczone na zewnętrznych drzwiach szafy. Oszczędzamy w ten sposób cenne miejsce i równocześnie optycznie powiększamy przestrzeń pomieszczenia. Lustro wraz z całą bryłą stanowi wspaniałą dekorację wnętrza. Przyjrzyjmy się na przykład kolekcji "Riva" marki Mebin. Mamy tu trzydrzwiową szafę w kolorze dąb burgundzki z lustrem otoczonym tkaniną o antracytowej barwie. W przedstawionej aranżacji przezroczysta tafla wyraźnie wyróżnia się z ciemnego tła, świetnie komponując się z obszernym oknem dachowym. Sypialnia jest przestronna i odpowiednio doświetlona. Z kolei w szafie "Rossano" w wybarwieniu dąb bianco naturalny wstawki z czarnej tkaniny obiciowej doskonale eksponują kontrastujące z nią pionowe lustro umieszczone na środkowych drzwiach.

Lustra sprawdzają się doskonale nie tylko w przypadku szafy w sypialni, ale też w toaletkach, które wbrew pozorom nie tracą na popularności. Mogą występować w różnych kształtach - prostokątnych, kwadratowych lub owalnych, jest też opcja lustra składanego, które po złożeniu staje się częścią blatu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ