Laminat Duropal XTreme plus firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Laminat Duropal XTreme plus firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

  • Autor: mg
  • 17 lip 2019 12:23 (aktualizacja: 21 lip 2019 12:58)

Laminat firmy Pfleiderer otrzymał nagrodę "Red Dot"

W tym roku wśród produktów nagrodzonych prestiżową nagrodą "Red Dot" znalazł się m.in. laminat "Duropal XTreme plus" firmy Pfleiderer. Uroczyste wręczenie nagrody odbyło się 8 lipca w Essen.

"Red Dot Award: Product Design" to jeden z największych na świecie konkursów wzornictwa. W 2019 roku projektanci i producenci z 55 krajów zgłosili do niego ponad 5.500 produktów. Międzynarodowe jury, składające się z ekspertów z różnych branż, zbiera się już od ponad 60 lat, aby wybierać najlepsze projekty. Podczas oceny - zgodnie z mottem „In search of good design and innovation” – kładą nacisk na takie kryteria, jak stopień innowacyjności, funkcjonalność, jakość formalna, trwałość i właściwości ergonomiczne.

Serdecznie gratuluję laureatom wspaniałego sukcesu. To, że Państwa produkty spełniły kryteria surowej oceny jury, dowodzi doskonałej jakości ich wzornictwa. Zwycięzcy pokazują nam, jak rozwija się design i wytyczają kierunki jego dalszego rozwoju - powiedział prof. dr Peter Zec, inicjator i dyrektor generalny Red Dot, podczas uroczystego wręczenia nagród, które odbyło się 8 lipca w esseńskiej operze zaprojektowanej przez Alvaro Aalto.

Powierzchnie mebli i zabudowy wnętrz to rzeczy intensywnie użytkowane. Dotyczy to szczególnie kuchni, gdzie meble narażone są na uderzenia, wysoką temperaturę i zabrudzenia. Tak lubiane przez klientów matowe powierzchnie były do tej pory niepraktyczne ze względu na dużą widoczność odcisków palców i zabrudzeń. Rozwiązaniem tego problemu jest niezwykle szlachetny, a zarazem trwały laminat XTreme plus. Odciski palców nie są widoczne, a tłuste plamy łatwo dają się z niego usunąć - mówi Christian Stiefermann, kierownik zarządzania produktem w dziale laminatów HPL i elementów Pfleiderer.

Kolejną zaletą "XTreme plus" jest wysoka wytrzymałość na ścieranie i zarysowania. Świetnie sprawdza się w zastosowaniach pionowych, jak również w bardzo wymagających zastosowaniach poziomych. Głęboko matowa, aksamitna struktura nadaje laminatowi ciepły, miękki i jedwabisty wygląd. Oprócz właściwości użytkowych, klient otrzymuje produkt o niezwykłej głębi kolorów - mówi Stiefermann. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ