Realizacja JMW Architekci

Realizacja JMW Architekci

  • Autor: bm
  • 30 lis 2018 10:07 (aktualizacja: 30 lis 2018 11:20)

Liczy się pierwsze wrażenie – aranżacja biurowego lobby

Biurowe lobby to miejsce – wizytówka. Decyduje o pierwszym wrażeniu potencjalnego kontrahenta na temat firmy. Jest też najczęściej odwiedzane. Warto zaaranżować je w sposób przemyślany i stylowy.

Każdemu właścicielowi biura zależy na tym, żeby lobby prezentowało się efektownie i elegancko. Tak też było w przypadku austriackiego inwestora Immofinanz, właściciela kompleksu Empark Mokotów Business Park. Reprezentacyjne części swoich czterech budynków zdecydował się oddać w ręce doświadczonej pracowni JMW Architekci.

Ta największa i najprężniej rozwijająca się biznesowa część Warszawy, przyciąga jak magnes polskie i międzynarodowe korporacje poszukujące reprezentacyjnych przestrzeni dla swoich biur. W Empark-u, usytuowanym pomiędzy ulicami Domaniewską, Postępu, Wołoską i Marynarską istnieje 9 budynków biurowych, a na powierzchni blisko 117 tyś. mkw. swoje siedziby ulokowało ponad 100 firm. Budynki zaprojektowane zostały ładnych kilka lat temu, w związku z tym kompleks wymagał prac remontowych.

Decyzja o „odświeżeniu” wnętrz, a zwłaszcza części reprezentacyjnych czterech budynków: Taurus, Orion, Sirius i Saturn, zapadła szybko. Ogłoszony przetarg na modernizację pomieszczeń wygrała warszawska pracownia JMW Architekci. Architekci z biura JMW zdecydowali się podjąć rewitalizacji wnętrz lobby wejściowego w wyznaczonych budynkach kompleksu. Podczas modernizacji przyświecał im jeden, ważny cel: trzymać się pierwotnej wizji projektu wnętrz spójnego z architekturą budynków i zachować zamysł architektów sprzed kilkunastu lat. "Niektóre materiały wykończeniowe zestarzały się, ale te naturalne jak kamień na ścianach i posadzkach przetrwały próbę czasu nabierając szlachetnej patyny" - wyjaśnia Łukasz Michalski. — "Chcieliśmy je uratować i wydobyć ich nową jakość". Dlatego zdecydowali się na proste, ale skuteczne zabiegi restauratorskie: gruntowne czyszczenie, polerowanie, wymianę fug. Konserwatorskie działania przyniosły zamierzony efekt również w przypadku elementów z naturalnego drewna. Dawne przestrzenie nabrały nowego blasku. Teraz wystarczyło zaaranżować je i urządzić zgodnie z najnowszymi trendami, żeby zyskały elegancki, reprezentacyjny charakter.

We wszystkich modernizowanych wnętrzach pojawią się nowe lampy i meble: wygodne fotele i pufy oraz stoliki kawowe. Wraz z nimi do wnętrz wkroczą zdecydowane, ale nie natarczywe kolory i przede wszystkim dobra energia.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ