The Signature Apartment. Realizacja Kooku Studio

The Signature Apartment. Realizacja Kooku Studio

  • Autor: bm
  • 13 maj 2019 14:40 (aktualizacja: 14 maj 2019 22:52)

Luksusowe materiały, wyjątkowe meble i sztuka - w apartamencie na Złotej 44

Meble z Japonii, dzieła sztuki, ciekawe instalacje świetlne – wszystko to możemy znaleźć w luksusowym apartamencie na Złotej 44 w Warszawie, zaaranżowanym przez studio Kooku.

Jednym z najsilniejszych obecnie trendów we współczesnym wzornictwie, który można było zaobserwować m.in. podczas ostatniej edycji targów Design Week w Mediolanie, jest sztuka użytkowa zaprojektowana i wykonana z naturalnych materiałów, w tym gliny, trawertynu, matowych marmurów, stali i brązu. The Signature Apartment – jedna z najnowszych kreacji studia Kooku – znajdujący się w ofercie Złotej 44 - idealnie łączy w sobie to założenie, zapewniając wyjątkowe doświadczenia estetyczne na światowym poziomie.

Używanie szlachetnych, naturalnych materiałów, monochromatyczna kolorystyka, czerpanie z różnych wpływów kulturowych z szacunkiem dla tradycji i kunsztu rzemiosła – to moja definicja czystego, ponadczasowego projektu wnętrza – mówi Konrad Kudraszow, założyciel Kooku, odpowiedzialny za wystrój obu apartamentów i dodaje – W przypadku apartamentu 451 jest to francuska elegancja kontrastowana z nordycką surowością, japońską filozofią wabi-sabi oraz wpływami kultury i tradycji słowiańskiej.

Apartment charakteryzuje się surowym, nowoczesnym wystrojem, który idealnie komponuje się z artystycznym rzemiosłem. Przestrzeń, licząca blisko 198,1 m2, została wykończona przy użyciu szlachetnych materiałów i obejmuje duży salon z otwartą, wyposażoną w urządzenia Gaggenau kuchnią, dwie sypialnie, gabinet, a także trzy łazienki wyłożone najwyższej jakości marmurem, garderobę, szafy, drewniane podłogi oraz inteligentny system zarządzania HMS (Home Management System).

Światło i cień, jakie udało się uzyskać dzięki spektakularnym przeszkleniom, nadają temu miejscu wyjątkowy charakter oraz skupiają uwagę na zdobiących apartament, unikatowych dziełach sztuki. We wnętrzu znajdziemy m.in. zarówno prace światowej sławy artystów, w tym Ricka Owensa, Faye Toogood, Johna Erica Byersa jak i wschodzących gwiazd designu - Arno Declercq, Garnier&Linker, Atelier Fevrier i wielu innych, prezentowanych w Polsce po raz pierwszy. Wyjątkowość oraz artystyczny charakter wnętrz podkreślone są dodatkowo starannie wyselekcjonowanymi dziełami sztuki wiodących polskich artystów polskich twórców – Tomasza Barana, Jarosława Perszko, Andrzeja Strumiłło, a także Natalii Załuskiej.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ