Apartament pokazowy Profbud

Apartament pokazowy Profbud

  • Autor: bm
  • 07 sie 2018 12:15 (aktualizacja: 08 sie 2018 09:37)

Luksusowe meble i detale w apartamencie pokazowym warszawskiego dewelopera

Nawiązania do stylu art deco, naturalne materiały, stonowane kolory – wszystko to znajdziemy w apartamencie pokazowym, który wkrótce zostanie otwarty na warszawskim osiedlu Awangarda.

Projekt został stworzony przez Agnieszkę Kuratczyk i Szymona Tarnowskiego z pracowni Tarnowski Division dla dewelopera Profbud. Prym wiodą tu nawiązania do stylistyki art deco, a zwykłe przedmioty występują w niezwykłych formach. Wnętrza są odważne, a zarazem ciepłe i komfortowe. Dominują tu stonowane, spokojne barwy, szlachetne formy i naturalne materiały - drewno oraz kamień.

„Zależało nam na tym, by powstało wnętrze nasycone, nieprzeciętne, z charakterem, odważne. To nie jest wnętrze, które jest bezpieczne – ono jest jakieś. Wchodzimy i wiemy, że jesteśmy u człowieka ciekawego świata, głodnego nowych doświadczeń, odważnego zarówno w pracy, jak i na co dzień” - wyjaśnia Szymon Tarnowski z Tarnowski Division.

Szczególną rolę odegrały tu nawiązania do estetyki art deco. Motywy typowe dla wzornictwa lat 20. nie zostały jednak przeniesione do projektu w sposób dosłowny. Pojawiają się tu w formie powtarzalnych detali - na przykład zastosowaniu charakterystycznych szklanych prętów w gzymsach przysufitowych, bibliotece, czy u podstawy stołu. Niemal wszystkie elementy wyposażenia, znajdujące się w apartamencie, zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby dewelopera Profbud.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ