Apartament pokazowy w Bulwarze Drobnera. Fot. WPBM Mój Dom

Apartament pokazowy w Bulwarze Drobnera. Fot. WPBM Mój Dom

  • Autor: bm
  • 28 marz 2019 12:52 (aktualizacja: 28 marz 2019 13:02)

Luksusowy apartament - jak zaprojektować i umeblować?

Czym jest luksus we wnętrzu? To pytanie, na które trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć, ale pewne elementy są tu obowiązkowe - podstawą są wysokiej jakości, najlepiej naturalne materiały, meble sygnowane znanymi markami, ponadprzeciętny komfort i estetyka wnętrza.

Aranżowanie luksusowych apartamentów jest szczególnym wyzwaniem. Zwłaszcza że dziś mamy do czynienia z zupełnie innym klientem niż kilkanaście lat temu – bardziej świadomym swoich oczekiwań i śledzącym najnowsze trendy. Obecnie klienci coraz częściej wychodzą z inicjatywą, wskazują na konkretne rozwiązania. Nierzadko też uczestniczą w najsłynniejszych wydarzeniach świata designu, jak chociażby targi Salone del Mobile w Mediolanie. Dużo podróżują i poznają rozwiązania aranżacyjne stosowane za granicą.

Od czego więc zacząć? Projektanci zazwyczaj sięgają na początku procesu po tzw. moodboardy – tablice przedstawiające proponowany styl i kolorystykę wnętrza. Dopiero później przechodzi się do określenia materiałów, jakie zostaną użyte w projekcie – a te bywają niesztampowe. Dominującym trendem w wykańczaniu luksusowych wnętrz jest odchodzenie od malowania ścian na rzecz pokrywania ich szlachetnymi materiałami naturalnego pochodzenia – kamieniem, drewnianymi panelami czy spiekami kwarcowymi z iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych.

We Wrocławiu ruszyła właśnie sprzedaż nowego apartamentu pokazowego w Bulwarze Drobnera, zrealizowanego przez dewelopera WPBM „Mój Dom”. Aranżację zaprojektowała pracownia LuxArte. – Jakie nietypowe materiały zostały wykorzystane do jego urządzenia? Wymienić można chociażby wapień Grassi Pietre, wydobywany na wzgórzach Berici z dna prehistorycznego morza, istniejącego przez co najmniej 100 milionów lat. Kamień, który posłużył do wykończenia schodów, podłóg i ścian, nosi w sobie ślady muszli i morskiego życia, co wyraźnie czuć w dotyku – opowiada Emil Basta z Biura Sprzedaży WPBM „Mój Dom”. – Innym przykładem są także wielkoformatowe spieki kwarcowe, wykonane z naturalnych materiałów, a co za tym idzie, w pełni przyjazne dla środowiska.

Kolejnym etapem, z którym muszą zmierzyć się architekci wnętrz, jest dobór mebli. Obecnie w znakomitej większości wybór pada na materiały naturalnego pochodzenia, za którymi przemawia wysoka jakość i szlachetny wygląd. Przede wszystkim jednak chodzi o to, by wnętrze ułatwiało codzienne funkcjonowanie, a przy tym było wzbogacone o detale, które dopełniają efekt. Dla przykładu, w łazience apartamentu pokazowego w Bulwarze Drobnera znalazła się wykończona złotem umywalka w kształcie głowy – z firmy Ipe Cavalli, zaprojektowana przez Simone Micheli. Projektanci postawili tu na luksusowe marki wnętrzarskie z Włoch, takie jak Fendi Casa, Flos czy Fiam. Nie brakuje także użytkowych rozwiązań – jak chociażby sprytnie ukrytej klimatyzacji czy wkomponowanej w meble, w zabudowie pod blatem kamiennym dwustrefowej chłodziarki na wino.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ