Nowoczesna meblościanka z oferty firmy Sudbrock. Współczesne modele często nie oferują już modułu stojącego na podłodze, a jedynie wersję naścienną. Fot. Sudbrock

Nowoczesna meblościanka z oferty firmy Sudbrock. Współczesne modele często nie oferują już modułu stojącego na podłodze, a jedynie wersję naścienną. Fot. Sudbrock

  • Autor: bm
  • 17 kwi 2015 13:44 (aktualizacja: 21 kwi 2015 08:51)

Magia lekkości. Trendy w meblach skrzyniowych 2015

Po co regał ma stać, skoro może wisieć? Dlaczego kupować ciemne meble, jeśli jasne wprowadzają światło i lekkość do wnętrza? Odwrót od ciężkich skrzyń widać było na targach IMM w Kolonii, ale zaznaczył się również w najnowszych kolekcjach polskich producentów.

Ci, którzy odwiedzili w tym roku targi w Kolonii, na pewno zauważyli prawie całkowity brak ciemnych, zabudowanych i ciężkich mebli skrzyniowych. Królowały lekkość, ażurowość, jasne kolory, biel, wszelkie rozwiązania zwiększające mobilność mebli. Producenci, idąc z duchem czasu i zmianą stylu życia, postawili na przestrzeń - wolną od przytłaczających korpusów i frontów. 

Lekkie, często przeznaczone do powieszenia na ścianie, meble rtv, regały i komody pokazały w Kolonii między innymi firmy Hülsta, Ligne Roset, Selva czy Sudbrock. Rzadkością były ciemne wybarwienia, na ekspozycjach widać było raczej biel, jasne odcienie drewna, trochę kolorów. Większość prezentowanych mebli utrzymana była w stylu minimalistycznym - geometryczne kształty, szafki i szuflady pozbawione uchwytów - wszystko to w założeniu ma podkreślać prostotę, ale i funkcjonalność wnętrza, nie przeładowanego sprzętami.

W ofertach polskich producentów również nie brakuje podobnych rozwiązań. W tym sezonie sięgnęły po nie między innymi firmy: Meble Matkowski (kolekcja "Lovell"), Black Red White (kolekcja "Possi"), Anegre (kolekcja "Fuzja") czy Oiko (kolekcja "Rio"). 

W naszej galerii - kilkanaście przykładów mebli, doskonale obrazujących tegoroczne trendy w skrzyniówce - zarówno polskich, jak i zagranicznych producentów i dystrybutorów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ