Kolekcja Link. Projekt Maja Ganszyniec. Fot. Marbet Style/Everspace

Kolekcja Link. Projekt Maja Ganszyniec. Fot. Marbet Style/Everspace

  • Autor: bm
  • 05 maj 2019 19:05 (aktualizacja: 07 maj 2019 10:55)

Maja Ganszyniec – projektantka przyjaznych przedmiotów

Najnowsza kolekcja mebli modułowych dla marki Noti to jeden z charakterystycznych przykładów na to, jak projektuje Maja Ganszyniec. „Wierzę w sens tworzenia innowacyjnych, pięknych i przyjaznych przedmiotów” – mówi projektantka.

Bogate doświadczenie projektantki obejmuje dekadę współpracy z dużymi markami. Maja Ganszyniec, poza meblami, projektuje przedmioty użytkowe. Doradza też firmom w zakresie
strategii designu. Jej celem, podobnie jak całego Studia Ganszyniec, jest łączenie odpowiedzialności i nowych wizji w procesie projektowania. Praktyczność ma iść w parze z błyskotliwymi, oryginalnymi rozwiązaniami. Choć Studio specjalizuje się głównie w designie otwartych przestrzeni nowoczesnych biur, to nie ogranicza się tylko do jednego pola. Dowodzi tego „Sona”, nowa kolekcja mebli NOTI, dążąca do uniwersalności. Nie jest to pierwszy projekt mebli modułowych autorstwa Mai Ganszyniec. Wcześniej, we współpracy z Krystianem Kowalskim stworzyła na przykład kolekcję „Link” dla Marbet Style.

Nim założyła własne biuro projektowe, Maja Ganszyniec współtworzyła i współprowadziła studio Kompott. W ramach tej współpracy powstały takie projekty jak regał „6 Degrees"; „Umywalka bez odpływu” uświadamiająca o ilości zużywanej wody; czy „Parkower”, miejski słupek, mogący pełnić także funkcję stojaka na rowery. Poza tym założycielka Studio Ganszyniec od wielu lat współpracuje z firmą Touchideas, która zajmuje się doradztwem w zakresie projektowania i strategii marek.

Maja Ganszyniec pochodzi ze Śląska. Ukończyła architekturę wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W ramach wymiany międzynarodowej studiowała w Mediolanie, gdzie trafiła na praktyki do cenionego Atelier Mendini. Pracowała także w Studio di Architettura Luca Scacchetti. Później dostała się na design na prestiżowej Royal College of Art w Londynie. Została laureatką konkursu Selected Works organizowanego przez tę uczelnię. Otrzymała też ofertę pracy w ramach Royal College of Art Innovation Associate. Zaprojektowane przez nią meble dla Noti i Marbet Style są dostępne między innymi w warszawskim Everspace.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ