Fot. Zajc Kuchnie

Fot. Zajc Kuchnie

  • Autor: bm
  • 24 sty 2017 10:34 (aktualizacja: 25 sty 2017 07:54)

Matowe wykończenia mebli kuchennych - nowy trend

W najbliższych latach należy się spodziewać coraz większego zainteresowania matowymi, ciemnymi wykończeniami w kuchni - uważa Justyna Zajc, właścicielka firmy Zajc - producenta mebli kuchennych. Warto przyjrzeć się, jakie efekty wizualne dają tego rodzaju rozwiązania.

Ciemne barwy są coraz popularniejsze we wnętrzach. Trend ten nie omija również kuchni. Modne są odcienie niejednoznaczne, zmieniające tonację w zależności od natężenia światła oraz nietypowe - wpadające w gołębi lub antracytowy. Bliska czerni kuchnia może wydawać się rozwiązaniem ekstrawaganckim i niepraktycznym. Warto jednak zwrócić uwagę, że jednolite ciemne wykończenie jest tak samo dobrą bazą jak biel dla wszelkich detali i urządzeń kuchennych. Zwłaszcza jeśli zostanie podkreślone przez matową lub półmatową fakturę lakieru.

"W najbliższych latach należy się spodziewać coraz większego zainteresowania matowymi wykończeniami w kuchni. Czołowi producenci płyt wprowadzili do oferty wzory w głębokim macie i ciemnej kolorystyce. Co ważne, na najnowszej generacji matowych laminach nie zostają odciski palców. Praktyczne i wytrzymałe płyty laminowane z powodzeniem zastępują wykończenia lakierowane" - mówi Justyna Zajc, właścicielka firmy Zajc.

Warto pamiętać, że brew obiegowej opinii ciemne kolory optycznie nie zmniejszają przestrzeni. Dzieje się tak, ponieważ „rozmywają” krawędzie pomieszczenia, przez co wnętrze wydaje się bardziej przestronne. Model kuchni "Laboratorium" marki Zajc utrzymany jest w ciemnej kolorystyce. Uwagę zawraca wykończenie w matowym lakierze kolor grafitowy. Innym charakterystycznym elementem jest duża ilość otwartych półek, w tym specjalny regał z nieregularnym układem niewielkich przegródek przeznaczony do przechowywania przypraw, przetworów i różnego rodzaju składników, Blat wyspy wykonany jest z konglomeratu kwarcowego Silestone.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ