Model Touch, z matowym wykończeniem. Fot. Verle Kuchen

Model Touch, z matowym wykończeniem. Fot. Verle Kuchen

  • Autor: bm
  • 15 sty 2018 10:59 (aktualizacja: 17 sty 2018 11:46)

Matowe wykończenia w meblach kuchennych - rynkowy trend

Za co klienci cenią matowe wykończenia mebli? Przede wszystkim za elegancki, satynowy wygląd, łatwość w utrzymaniu czystości i wrażenie przytulności, które wnosi do wnętrza. Matowe fronty w kuchni coraz częściej dorównują swoją popularnością tym wykończonym na wysoki połysk.

Matowe meble to klasyka – pasują do każdej kuchni – zarówno do tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych pomieszczeń. Są łatwiejsze do utrzymania w czystości, głównie przez brak odbijających się palców, które na meblach z połyskiem pozostawiają ślady. Coraz więcej osób decyduje się więc na matowe wykończenia. Zmianę podejścia do wyboru faktury przyniosły nie tylko trendy panujące od kilku lat we wnętrzach. Wpływ na to miało również pojawienie się nowej generacji materiałów wykończeniowych. Przykładem są nowe laminaty stosowane np. przez markę Verle Küchen. Wykończone nimi powierzchnie odporne są na zabrudzenia, nie pozostają na nich również ślady palców, co jest zmorą kuchni błyszczących. Do czyszczenia wystarczą delikatne i miękkie ściereczki bawełniane lub z mikrofibry. 

Powierzchnie matowe wyglądają też bardziej neutralnie, a przez to najlepiej sprawdzają się w kuchniach otwartych, ponieważ nie dominują całej aranżacji. Mat podobnie jak połysk dobrze prezentuje się w każdym kolorze, któremu dodatkowo dodaje głębi. Ponieważ tego rodzaju fronty pochłaniają światło, to w niewielkich pomieszczeniach sprawdzą się jasne wykończenia. Natomiast w kuchnia typu otwartego można zastosować modną ciemną kolorystykę lub popularne szarości
i brązy. W ten sposób kuchnia harmonijnie połączy się z wystrojem salonu lub jadalni, stanie się ich elegancką częścią. Z kolei sposobem na urozmaicenie kompozycji jest wprowadzenie do kuchni wykończeń przypominających miedź, złoto, stal lub beton. W zależności od indywidualnych upodobań pokryte mogą być nimi pojedyncze elementy lub większe części zabudowy. Ważną kwestią w urządzaniu kuchni utrzymanej w macie jest dobranie do niej odpowiednich urządzeń.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ