Meble dla seniorów, Paged

Meble dla seniorów, Paged

 • Autor: bm
 • 07 kwi 2017 14:26 (aktualizacja: 14 kwi 2017 14:22)

Meble dla seniorów - nadchodzi nowy rynkowy trend

Czym zastąpić starą wersalkę i ciężkie krzesła pamiętające wczesny PRL? Jak urządzić wnętrze, by mieszkanie w nim było komfortowe również dla osób w starszym wieku? Czasem wystarczy niewiele – odpowiednie wykończenie mebli, regulacja wysokości, drobne akcesoria ułatwiające dostęp do zakamarków szafek i szuflad.

Krzesło „Closer”, zaprojektowane wspólnie przez Piotra Kuchcińskiego i Aleksandrę Wiśniewską dla Vox, na pozór nie różni się niczym od innych podobnych modeli. Oprócz jednego drobiazgu – okrągłe siedzisko jest obrotowe, dzięki czemu ułatwia wstawanie od stołu bez uciążliwego wysuwania. Z kolei łóżko i komody z kolekcji Pagedu „Senior” posiadają kółka, aby łatwo było zmienić ich położenie, także z pozycji osoby leżącej. Łóżko posiada płynną regulację wysokości, kąta nachylenia wezgłowia oraz segmentu uda. Wszystko to sterowane pilotem. Ciekawym przykładem meble dla seniora jest też fotel typu „uszak”, wyposażony w szereg ułatwiających życie funkcji. Do jego bocznej kieszonki można schować okulary i gazetę, przewidziano też miejsce do odłożenia laski czy kul rehabilitacyjnych. Kubek po herbacie można odstawić na rozkładanym blacie. Szeroki zagłówek fotela chroni głowę podczas zapadnięcia w drzemkę i odgradza od hałasów.

Warto przyjrzeć się propozycjom zagranicznych firm, szczególnie niemieckich, które o wygodzie seniorów myślą już od wielu lat. Jednym z ciekawszych udogodnień na rynku są np. windy do szafek, które dzięki sterowaniu elektrycznemu, zapewniają wygodne opuszczanie szafek do wysokości użytkownika. Pozwalają one też wysuwać szafki do przodu. W tak wyposażonej kuchni nawet użytkownik o ograniczonej sprawności fizycznej może czuć się naprawdę komfortowo.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

  • Senior, 2017-09-14 09:54:04
  Jakiś czas temu powstał rządowy Program Senior+ wspierający powstawanie Domów opieki nad seniorami, Dzienne Domy „Senior+”, jak i kluby „Senior+”. Dofinansowanie na utworzenie jest dość pokaźne i wynosi 300 tys. zł a wyposażenie domu seniora nawet do 80 tys. zł.

  Miejmy nadzieję że powstaną liczne placówki, gdzie nasi rodzice, dziadkowie będą mogli spędzać czas pod opieką a my nie będziemy musieli rezygnować ze swoich codziennych zajęć.

  Na stronie Senior+wigor przedstawiamy Państwu kompleksową propozycję wyposażenia domu Seniora. W naszej ofercie znajdują się zarówno meble do domu pobytu dziennego, jak i pozostałe elementy wyposażenia pomieszczeń, w których przebywają Seniorzy. Nasz asortyment cechuje wysoka jakość, estetyka oraz funkcjonalność, dlatego świetnie sprawdzą się zarówno w domach prywatnych jak i w specjalistycznych ośrodkach, gdzie niezbędne są meble wspierające rehabilitację Seniora.
  Zapraszamy www.seniorplus.edu.pl