Meble do modnej jadalni. Fot. Mebin

Meble do modnej jadalni. Fot. Mebin

  • 05 marz 2020 10:35 (aktualizacja: 06 marz 2020 10:15)

Meble do modnej jadalni

Stół z krzesłami bez wątpienia jest sercem jadalni. Ale w nowoczesnej aranżacji to nie wszystko. Przydają się jeszcze serwantka, komoda, szafka z barkiem…

Bywa osobnym pomieszczeniem albo stanowi jedną ze stref pokoju dziennego. Lokuje się ją niedaleko kuchni. Dobre jest dla niej miejsce w pobliżu okien – jadalnia potrzebuje dużej ilości światła.

Do urządzenia nowoczesnej jadalni z motywami industrialnymi posłużyła projektantom kolekcja mebli Baggio firmy Mebin. To bryły wykonane ze szlachetnych materiałów – drewna i naturalnej okleiny, o wybarwieniu dębu burgundzkiego. Charakteryzują się dekoracyjnymi frontami w kolorze czarnym z ciekawym efektem magmy, dzięki czemu doskonale pasują do każdej nowoczesnej stylizacji, nawet loftowej.
W centrum aranżacji znajduje się oczywiście stół. To model, którego blat można rozsunąć ze 130 na 218 cm. Dopasowano do niego krzesła z tej samej serii, z wysokimi oparciami o ergonomicznym kształcie, tapicerowane ciemną tkaniną. Blat stołu pokryty jest przyjaznym dla środowiska lakierem wodnym.
Jadalnianą kompozycję tworzy też elegancka szafka z barkiem. W górnej, przeszklonej i podświetlonej lampkami ledowymi części ma zawieszki na kieliszki i miejsce na atrakcyjne butelki z trunkami. Za pełnymi drzwiczkami na dole jest przestrzeń na miniwiniarnię z leżakującym winem.
W towarzystwie szafki dobrze prezentuje się komoda – do wyboru w wersji z dwojgiem drzwiczek i trzema szufladami albo z trojgiem drzwiczek, bez szuflad. Z meblami tymi współgra też wysoka, pojedyncza witryna z delikatnie podświetlonymi półkami. Na blatach szafki i komody ładnie wyeksponujemy oryginalne, industrialne dodatki – lampę w formie żarówki, minimalistyczne wazony.
Nad stołem zawieszono dużą lampę o cylindrycznym, rozszerzającym się na dole kloszu. Dodatkowe punkty świetlne znajdują się pomiędzy belkami charakterystycznego stropu. Interesujący klimat wprowadza biała cegiełka na ścianie. Wielkoformatowe okno przysłonięto jasną roletą typu dzień-noc.

Dla osób, które dobrze czują się w stylistyce nawiązującej do tradycyjnych dworków, przygotowano aranżację z meblami z ekskluzywnej linii Wiktoria w roli głównej. To przykład klasyki gatunku, pełen elegancji i zawsze na czasie. Kolekcja zachwyca nienaganną formą stylowych brył z finezyjnie wyprofilowanymi nóżkami. Wyróżnia się też dekoracyjnym wykończeniem frontów i ozdobnymi uchwytami. Bryły o ciekawej barwie wenge występują w wersji wypukłej i wypukło-wklęsłej.
Solidny stół na nodze kolumnowej można rozłożyć na 360 cm. W kolekcji jest też model na czterech profilowanych nogach z blatem rozsuwanym na 218 cm. Blaty zostały pokryte lakierem odpornym na wysokie temperatury i alkohol. Krzesła Wiktoria o wygiętych nóżkach są tapicerowane jasną tkaniną.
Zestaw jadalniany tworzy także efektowna serwantka, kojarząca się z pałacowymi wnętrzami. Za trojgiem przeszklonych szkłem antisol drzwiczek ładnie prezentują się porcelanowe serwisy obiadowe, srebrne patery, wytworne cukiernice czy komplety filiżanek. Szuflady okażą się wygodnym schowkiem na sztućce, a półki z pełnymi drzwiczkami pomieszczą bieliznę stołową. Interesującym dopełnieniem kompozycji jest zegar kwarcowy, wysoki na 205 cm, przypominający witrynę – z przeszklonymi drzwiczkami i dwiema szufladkami.
Ściany i sufit ozdobione zostały gzymsem i sztukateriami, na podłodze lśni parkiet, w oknach poupinano zwiewne zasłony i firany.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ