Seaser, Lonc

Seaser, Lonc

  • Autor: bm
  • 21 kwi 2017 07:26 (aktualizacja: 24 kwi 2017 10:14)

Meble do otwartych przestrzeni - zobacz holenderski design!

Od mebli przeznaczonych do przestrzeni outdoor wymaga się o wiele więcej niż od innych. Szczególnie jeśli są przeznaczone do miejsc użyteczności publicznej. Mają być wyjątkowo odporne na czynniki zewnętrzne, ale także zwracać uwagę ciekawą formą i kolorem. Warto przyjrzeć się propozycjom holenderskich marek, dostępnych w Polsce.

Ciekawym przykładem mebla dedykowanego otwartym przestrzeniom publicznym jest chociażby fotel Seaser marki Lonc, uhonorowany prestiżową nagrodą RedDot. Jego organiczna forma mebla nawiązująca kształtem do rzecznego kamienia jest dziełem holenderskiego projektanta Rogiera Waaijera. Do mebla fotela pasuje stolik lub podnóżek Teaser. Oba modele wykonane zostały z pochodzącego w całości z recyklingu polietylenu, dzięki temu są lekkie i bardzo wytrzymałe. Kubełkowa, ergonomiczna forma zapewnia wysoki komfort użytkowania, a dziesięć kolorów wykończenia pozwala na tworzenie zróżnicowanych aranżacji. Meble mogą zostać wypełnione piaskiem dla zapewnienia większej wagi i stabilności przy wietrznej pogodzie. Rozwinięciem projektu Seaser jest krzesło Easer, w którym polietylenowy element został połączony ze stalowymi lub drewnianymi nogami rozstawionymi pod kątem.

"Meble kontraktowe stojące na świeżym powietrzu są bardziej narażone na uszkodzenia i zniszczenia niż wewnętrzne. Obok intensywnego użytkowania, wpływają na nie również wahania temperatur, wilgoć i promieniowanie UV. Meble muszą zatem odznaczać się silną konstrukcję i wykończeniem z materiałów o podwyższonej wytrzymałości. Ogromną rolę odgrywają również ich walory estetyczne, ponieważ najczęściej pojawiają się w kontekście wysokiej klasy architektury, z którą powinny korespondować" - mówi Joanna Budnik-Markus, Prezes BM Project, przedstawiciela w Polsce uznanych holenderskich marek wnętrzarskich.

Na polskim rynku dostępne są też meble holenderskiej marki Kubikoff, w której głównym projektantem jest również pochodzący z Holandii Sandler Mulder. Marka jest producentem m. in. kolekcji Toou, zaprojektowanej przez szwajcarskiego designera Simone Viola. Znajdziemy w niej linię Joi krzeseł , która spełnia wysokie wymagania stawiane zewnętrznym meblom kontraktowym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ