Biurko Stand Up R firmy Mikomax Smart Office. Projekt: Tomasz Augustyniak. Fot. Mikomax Smart Office

Biurko Stand Up R firmy Mikomax Smart Office. Projekt: Tomasz Augustyniak. Fot. Mikomax Smart Office

  • Autor: bm
  • 12 cze 2017 13:35 (aktualizacja: 12 cze 2017 13:45)

Meble do pracy - biurko Mikomax nagrodzone Red Dot

Komfort pracy ma duże znaczenie dla jej efektywności. Stąd coraz więcej pomysłów na meble umożliwiające realizację zadań w różnych pozycjach. Odpowiedzią na te potrzeby może być biurko do pracy w trybie sit & stand, proponowane przez Mikomax Smart Office. Biurko to zostało docenione przez jury tegorocznej edycji nagród Red Dot.

Model "Stand Up R" łączy opatentowany przez firmę mechanizm manualnej regulacji wysokości z nowym projektem autorstwa Tomasza Augustyniaka. Połączenie przemyślanej formy z funkcjonalnością zostało docenione przez jury tegorocznej edycji nagród Red Dot.

Wyróżniającą cechą "Stand Up R" jest możliwość płynnej zmiany wysokości blatu oparta na jedynym tego typu, dostępnym na rynku systemie manualnym. Zakres regulacji blatu wynosi od 670 do 1150 cm i 670 do 1250 cm w przypadku wyższej wersji, co zapewnia komfort pracy, zarówno siedzącej, jak i stojącej, osobom o różnym wzroście. Regulacja manualna jest także szybsza i bardziej płynna niż w przypadku mebli wyposażonych w silnik elektryczny. Stand Up R przeznaczony jest dla użytkowników, którzy chcą móc sprawnie zmienić pozycję, przy zachowaniu pełnej ergonomii i bez nadmiernego rozpraszania się w trakcie wykonywania zadań.

"Z punktu widzenia anatomii i fizjologii, nie jesteśmy przystosowani do długotrwałego bezruchu. Dlatego Stand Up R oferuje możliwość swobodnej i bardzo płynnej zmiany pozycji z siedzącej na stojącą i z powrotem. Nawet najbardziej ergonomiczna pozycja ciała, jeśli trwamy w niej zbyt długo, nie będzie korzystna dla naszego zdrowia. Łatwość regulacji ustawienia blatu biurka sprawia, że możemy częściej i łatwej zmieniać sposób pracy, a co za tym idzie mamy po prostu większą dawkę ruchu. Wiele osób obawia się, że praca w trybie sit and stand oznacza długie i uciążliwe godziny w pozycji stojącej. Tymczasem, wystarczy wstać na kilka minut np. co godzinę, żeby zaangażować inne partie mięśni i odciążyć te, które najbardziej odczuwają skutki siedzenia. Praca na stojąco ma także dodatkowe korzyści. Odczuwamy wtedy większą mobilizację i skupienie – udowodniono np. że spotkania na stojąco są krótsze i bardziej produktywne" – mówi Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Marketingu i Handlu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office.

"Ideą jaka przyświecała stworzeniu biurek było dosłownie ujęcie w „ramy" blatów roboczych o zmiennej, regulowanej wysokości. Prostokątna rama może być wykonana ze stali lub drewna oraz stanowić element ażurowy, lekki i otwarty, nie ograniczając dopływu światła lub element pełny, zamknięty, wypełniony płaszczyzną, który mocno wydziela pojedyncze stanowiska pracy. Forma, w założeniu prostej ramy, ma być stylistycznie możliwie neutralna, aby mogła się dobrze wpisywać w różnorodną architekturę" – wyjaśnia Tomasz Augustyniak, autor nowej odsłony Stand Up.

Innowacyjne podejście do ergonomii połączone z dbałością o formę zostało w tym roku docenione przez jury nagrody Red Dot. Stand Up R otrzymał najwyższe wyróżnienie - tytuł Best of the Best w kategorii Product Design.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ