Komody z kolekcji Summer. Fot. Meble Wójcik

Komody z kolekcji Summer. Fot. Meble Wójcik

  • Autor: bm
  • 12 lip 2019 12:31 (aktualizacja: 16 lip 2019 09:11)

Meble do przechowywania – sposób na porządek w mieszkaniu

Jedną z najważniejszych funkcji mebli mieszkaniowych jest możliwość przechowywania rzeczy. Pozwalają na to nie tylko tradycyjne komody i szafy, ale też schowki w innych meblach: pojemniki w łóżkach, szuflady w stołach i stolikach, pufy i sofy z ukrytymi przestrzeniami na drobiazgi. Oferta producentów mebli jest pod tym względem bardzo bogata.

Większość osób lubi żyć w domu, w którym panuje ład i porządek. Nic w tym dziwnego, uporządkowane, harmonijne i estetyczne wnętrza sprzyjają naszemu samopoczuciu. Dotyczy to przede wszystkim niewielkich mieszkań, w których kluczem do dobrze zorganizowane przestrzeni jest jej mądre wykorzystanie. Podstawą są odpowiednie meble. Mogą to być szafy i szafki wykonane na wymiar albo tradycyjne zestawy mebli wyposażone w odpowiednią ilość zamkniętej przestrzeni do przechowywania. Coraz większą popularnością wśród klientów cieszą się meble wielofunkcyjne, które pozwalają zaoszczędzić cenne miejsce w mieszkaniu, a jednocześnie zapobiegają jego zagracaniu. I tak - obok typowych komód, witryn, meblościanek i szafek, coraz chętniej wybieramy stoły i stoliki kawowe z szufladami, półkami, pojemnikami, zestawy wypoczynkowe z wbudowanym miejscem np. na laptopa, butelki z napojami, gazety czy piloty do tv. Na topie są również pufy z otwieraną górną częścią, a także łóżka sypialniane wyposażone w pojemniki na pościel i inne przedmioty. Łóżko często ma też "do towarzystwa" ławkę z dodatkową przestrzenią, wbudowane półki na książki itp.

Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań są meble z systemami przesuwnymi, dzięki którym oszczędzamy miejsce, zwłaszcza te wykonane na wymiar, których rolą jest m. in. wykorzystanie trudno dostępnych zakamarków w mieszkaniu. Takie meble sprawdzą się zarówno w salonie, jak i kuchni, sypialni, przedpokoju czy łazience.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ