Fot. Grupa Nowy Styl

Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: bm
  • 20 lut 2019 10:39 (aktualizacja: 22 lut 2019 11:26)

Meble do przestrzeni coworkingowych – najciekawsze rozwiązania

Coraz większa popularność pracy zdalnej powoduje potrzebę tworzenia przestrzeni coworkingowych. Rosnąca liczba takich miejsc wymaga nowych rozwiązań wnętrzarskich i propozycji mebli, które zaspokoją potrzeby pracujących w nich osób.

Obecnie mając laptop, smartphone’a i dostęp do Internetu możemy pracować praktycznie wszędzie, co umożliwia elastyczne formy współpracy. Jednoosobowe firmy, przedsiębiorcy, freelancerzy niekoniecznie chcą przebywać w ściśle zhierarchizowanych strukturach, dlatego rezygnują z tradycyjnych miejsc pracy, nawet jeśli nie mają własnego biura. Naprzeciw wychodzi coworking – przestrzenie umożliwiające niezależną pracę, które jednocześnie podkreślają społeczny aspekt bycia z ludźmi. O tym, co wpływa na atrakcyjność coworkingu, mówią specjaliści od wnętrz biurowych - pracownicy firmy Everspace.

„Za ojca coworkingu uważa się Brada Neiberga, który w 2005 roku stworzył pierwsze miejsce, które dzisiaj nazywamy przestrzenią coworkingową. Pod tym pojęciem rozumiał przestrzeń alternatywną dla tradycyjnego środowiska pracy, które wyklucza ścisłe zależności i konkurencję, a zacieśnia więzi i wspiera współpracę. Na atrakcyjność takiej przestrzeni wpływa jej powierzchnia, szczególnie rozmieszczenie stanowisk, aranżacja i nowoczesny design. Miejsca te powinny inspirować, zapewniać komfort i swobodę, a także umożliwiać niezakłóconą niczym pracę z jednoczesną szansą na wchodzenie w interakcje i obcowanie z kreatywnymi ludźmi. Meble, oświetlenie, projekt i wystrój wnętrza stwarzają nie tylko odpowiednie warunki do pracy, ale również znacząco wpływają na jej jakość.” – komentuje Dariusz Wicher, Prezes Everspace.

Atutem przestrzeni coworkingowych jest luźny styl, który pozwala na zabawę z designem. Nie ma sztywnych zasad, które jednoznacznie wyznaczają ramy takich przestrzeni, oczywiście poza zasadami bezpieczeństwa. Dowolność daje nieograniczone możliwości wyboru, które w końcowej formie doceniają użytkownicy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ