Stół konferencyjny Simplic. Fot. Balma

Stół konferencyjny Simplic. Fot. Balma

  • Autor: bm
  • 20 lis 2018 07:46

Meble do sal konferencyjnych - komfort i funkcjonalność

Stół, który nie przytłacza swoimi rozmiarami, a jednocześnie pozwala na swobodną komunikację, krzesła, na których możemy spokojnie spędzić kilka godzin bez ryzyka skrzywienia kręgosłupa to podstawa współczesnej sali konferencyjnej.

Pomimo zmian w stylu życia i pracy sala konferencyjna w wielu miejscach pracy wciąż jest elementem niezbędnym, a jej odpowiedniemu wyposażeniu poświęca się dużo uwagi. Nie bez powodu – zazwyczaj bowiem pełni wiele różnych funkcji. Jest miejscem codziennych narad, reprezentacyjną przestrzenią do spotkań z klientami, a nawet miejscem wypoczynku dla pracowników. Tym, co najbardziej się tutaj liczy, jest stworzenie uczestnikom spotkań jak największego komfortu i – w miarę możliwości – sposobności do integracji zespołu.

Trendy w wyposażeniu sal konferencyjnych idą – podobnie jak całe biuro – w kierunku stworzenia dobrej atmosfery, do złudzenia kojarzącej się z miejscem rekreacji, a nie stresującej pracy. Sale konferencyjne siłą rzeczy są więc coraz mniejsze, a panujący w nich klimat – również ten tworzony przez dobór odpowiednich mebli – jest coraz ważniejszy.

Obecnie projektanci przestrzeni biurowych starają się maksymalnie zaoszczędzić i zagospodarować przestrzeń. Przy tym w pierwszej kolejności wybierają rozwiązania o wysokiej funkcjonalności. Szczególnie chętnie decydują się na meble mobilne, dzięki którym łatwo i szybko można zmienić ustawienie i funkcję konkretnej przestrzeni. Można je składać, rozkładać, przesuwać, dostawiać w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Długi i ciężki stół, który zazwyczaj był elementem obowiązkowym takiej przestrzeni, w dzisiejszych czasach już się nie sprawdzi. Znacznie lepszy będzie ten wykonany z lekkiego tworzywa i wyposażony w kółka. Jeszcze lepszy będzie mebel, który można złożyć i w pozycji zajmującej o wiele mniej miejsca ustawić pod ścianą.

Nie można zapominać o odpowiednich krzesłach, fotelach lub innych siedziskach. Dziś odchodzi się od typowych sal, w których przy wielkim stole stoi rząd jednakowych prostych krzeseł. Ich rolę powoli przejmują strefy komunikacji i relaksu. Krzesła są zastępowane przez wygodne fotele i sofy, a zajmujące przestrzeń stoły – przez ministoliczki nierzadko będące częścią siedziska. Odkąd zamiast pliku papierów rozkładanych na blacie, na zebranie wystarczy przynieść laptop lub tablet, tego rodzaju rozwiązania są znacznie bardziej wygodne i uniwersalne, zwiększają mobilność wyposażenia i nie zagracają pomieszczeń.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ