Fot. Aqina

Fot. Aqina

  • Autor: bm
  • 19 lip 2019 12:38 (aktualizacja: 23 lip 2019 10:53)

Meble ekskluzywnych marek dostępne w warszawskim salonie

W warszawskim salonie Aqina klienci mogą znaleźć niepowtarzalne meble ekskluzywnych marek Knoll, Moroso, Wilkhahn, Allermuir, Narbutas, czy Bulo oraz akustyczne wykładziny Milliken. Większość marek, jakie dystrybuuje Aqina ma długą tradycję.

Poprzez długotrwałą relację z marką Knoll, w Aqinie można nabyć meble będące kontynuacją dziedzictwa Bauhausu – np. słynną Barcelonę Miesa van der Rohe, czy Wassily Chair Breuera. Niemiecka szkoła powstała 100 lat temu i wywarła nieoceniony wpływ na współczesną ewolucję wzornictwa.

Większość marek, jakie dystrybuuje Aqina, ma długą tradycję. Jedną z nich jest firma Moroso, która już od 1952 roku produkuje sofy i siedziska we współpracy z najbardziej utalentowanymi projektantami na świecie. Obecnie na czele firmy stoi drugie pokolenie rodziny Moroso. Poza meblami, Aqina oferuje także wykładziny amerykańskiej firmy Milliken, która na rynku funkcjonuje od 1865 roku.

Lokalizacja salonu przy Alei Armii Ludowej 26 w Warszawie nie jest przypadkowa. W biurowcu Focus wiele sąsiednich firm zostało urządzonych właśnie z wykorzystaniem produktów dostępnych
w mieszczącym się na parterze salonie. Co ciekawe jedną z tych instytucji jest znajdująca się w tym samym budynku Ambasada Królestwa Norwegii. Wśród najważniejszych realizacji, jakie firma ma w swoim dorobku, wymienić można choćby biura firm: Coca Cola, City Bank Handlowy, Coty, Deutsche Bank, EY, Microsoft, Ricoh, czy Wyborowa.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ