Przemysław Mac Stopa, projektant. Fot. Grupa Nowy Styl

Przemysław Mac Stopa, projektant. Fot. Grupa Nowy Styl

  • Autor: mg
  • 12 kwi 2017 14:40 (aktualizacja: 13 kwi 2017 08:50)

Meble Grupy Nowy Styl częścią instalacji artystycznej

Meble Grupy Nowy Styl – "Tapa" i "Tauko" – stały się częścią instalacji artystycznej Przemysława "Mac" Stopy, którą właśnie można oglądać w Mediolanie. Projektant zaaranżował biuro prasowe włoskiego magazynu „Interni”, organizatora wystawy „Material Immaterial”.

Jest to już 20. edycja prestiżowego wydarzenia kulturalnego, w ramach którego magazyn „Interni” zaprasza artystów, architektów i designerów z całej Europy do zinterpretowania hasła wystawy z danego roku. Tym razem było to „Material Immaterial”. Meble Grupy Nowy Styl znalazły się w biurze prasowym „Interni” już po raz drugi.

Jak "Mac" Stopa wykorzystał tegoroczne motto w swoim projekcie? Punktem wyjścia było ulotne marzenie, które udało się urzeczywistnić. Poprzez połączenie grafik, które dają złudzenie iluzji oraz luster, których odbicie jest niematerialne, stworzyłem namacalny świat wirtualnej rzeczywistości. Inspiracją było moje ogólne zamiłowanie do tworzenia obiektów wzornictwa przemysłowego opartego o matematyczną analizę modularności oraz form geometrycznych – mówi artysta. Ważnym aspektem w całym projekcie są meble zaprojektowane przeze mnie dla Grupy Nowy Styl. System puf "Tapa" oraz linia krzeseł i stolików "Tauko", dzięki swojej modularności, dały mi możliwość ustawienia odpowiednich konfiguracji i zaaranżowania różnorodnych przestrzeni do pracy. Te cechy są też odpowiedzią na potrzeby wielu firm, które dynamicznie się zmieniają i cenią elastyczne rozwiązania w zakresie wyposażenia biur – dodał.

Centrum prasowe jest podzielone na dwie części – strefę wejściową utrzymaną w kolorze niebieskim oraz żółty pokój do pracy i integracji, z którego chętnie korzystają dziennikarze z całego świata, relacjonujący wydarzenia odbywające się w ramach "Milan Design Week". Wyraziste kolory są nawiązaniem do logo magazynu „Interni” i swoistym podziękowaniem za 20. edycję wystawy.

Zaprojektowane dla nas meble "Mac" Stopy można tapicerować w całej palecie barw. Doskonale wyglądają, kiedy łączymy kilka kolorów w ramach jednej linii produktowej. W przygotowanych przez nas aranżacjach biur wykorzystywaliśmy już np. różową "Hexa Wall", "Tapę" w różnych odcieniach niebieskiego czy żółte krzesła "Tauko". Energetyzujące kolory świetnie sprawdzają się w salach kreatywnych czy miejscach spotkań nieformalnych – mówi Magdalena Tokarczyk-Cyran, dyrektor marketingu w Grupie Nowy Styl. Bardzo się cieszę, że "Mac" Stopa wykorzystał "Tapę" i "Tauko" w tak kreatywnym i inspirującym wnętrzu podczas tego prestiżowego wydarzenia w Mediolanie – dodaje.

Instalację artystyczną można jeszcze oglądać do 15 kwietnia na Università Degli Studi di Milano, via Festa del Perdono 7.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ