Realizacja biuro projektowe i2. Fot. Aquaform

Realizacja biuro projektowe i2. Fot. Aquaform

  • Autor: bm
  • 29 marz 2018 09:42

Meble i dodatki do dużego wnętrza – jak to robią architekci?

Przestronne wnętrza dwupoziomowego domu dają dużo możliwości aranżacyjnych. Charakterystyczna modułowa sofa w salonie i styl skandynawski – to mocne punkty tej realizacji.

Głównym zadaniem biura projektowego było stworzenie uporządkowanej i funkcjonalnej przestrzeni. „Wizja Inwestora zakładała jasne, przestronne wnętrze z wygodną strefą dzienną, w której domownicy spędzają dość dużo czasu. Dodatkowo Inwestor chciał, aby w łazience zastosowana była kolorowa mozaika w postaci płytek ceramicznych.” - mówi architekt Agnieszka Noworzyń z biura i-2.

Styl skandynawski, z którego została zaczerpnięta inspiracja przy projektowaniu wnętrza, cechuje się funkcjonalnością, przestronnością, a także naturalnymi barwami i materiałami, które dominują w opisywanej realizacji. Wykreowanie wnętrza z takimi właśnie cechami było głównym oczekiwaniem Inwestora. Projektantka wykorzystała każdą wolną przestrzeń, dzięki temu powstało wiele ciekawych i przemyślanych schowków, np. szuflady na różne drobiazgi, które ukryte są w przedłużeniu szafek kuchennych. Ciekawie wykorzystano też przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym, a górną szafką w narożniku wysokiej zabudowy kuchennej - jest to idealne miejsce do schowania np. pojemnika z lekami, cukierniczki czy innych elementów.

Znalezienie perfekcyjnego połączenia układu kolorystycznego i funkcjonalnego sofy wymagał miesiąca poszukiwań właściwego mebla. Założenie od razu było takie, że wystrój domu będzie stonowany, w myśl wyznawanej przez architekt zasady, iż „wnętrze ma być tłem dla domowników”, ale dzięki zastosowaniu mocnego akcentu w postaci kolorowej sofy nie staje się nudne i nabiera niepowtarzalnego klimatu.

W projekcie zastosowano wiele produktów polskich marek, przede wszystkim stół w jadalni firmy Fameg, wszystkie uchwyty w meblach robionych na wymiar to uchwyty firmy Zobal oraz oświetlenie polskiej marki AQForm Lighting Solutions. „Wykorzystane w projekcie oprawy marki AQForm Lighting Solutions pochodzą z kolekcji opraw sufitowych natynkowych oraz kinkietów. Plakaty Ryszarda Kaji, zawieszone nad sofą oświetlone zostały kinkietami LED z rodziny BASET. Z kolei delikatne światło wydobywające się spod czarnych kinkietów SMART PANEL, zamontowanych po obu stronach odbiornika TV pozwala zniwelować ostry strumień światła pochodzący z ekranu odbiornika, który to bardzo męczy wzrok. – mówi Agnieszka Noworzyń – „W projekcie wykorzystano oświetlenie marki AQForm Lighting Solutions, przede wszystkie ze względu na ich elegancką, prostą formę i solidne wykonanie, co pasuje do idei stylu skandynawskiego, który jest główną inspiracją przy tworzeniu opisywanego wnętrza”

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ