Fot. Mat. prasowe IKEA

Fot. Mat. prasowe IKEA

  • Autor: bm
  • 16 maj 2019 08:20 (aktualizacja: 17 maj 2019 09:59)

Meble inspirowane... kreskówką. Nowa kolekcja IKEA

Współpraca IKEA z Sarah Andelman - dyrektorką kreatywną paryskiego sklepu Colette, oraz pochodzącym z Australii, mieszkającym w Nowym Jorku artystą, Craigiem Redmanem zaowocowała serią mebli, które oprócz designu i funkcjonalności oferują dużą dawkę dobrej zabawy i humoru!

Kolekcja Förnyad to zabawa w czystej postaci. Zainspirowana jest… postacią z kreskówki. W jej skład wchodzą meble: stolik na kółkach i stół, oraz mniejsze elementy wyposażenia wnętrz, np. dywan czy pokrowiec na sofę. Krótkoterminowa, limitowana kolekcja pojawi się w wybranych sklepach IKEA oraz w sprzedaży on-line w czerwcu br.

Nowa seria produktów to rezultat współpracy IKEA z Sarah Andelman, dyrektorką kreatywną colette[1], oraz pochodzącym z Australii, mieszkającym w Nowym Jorku artystą, Craigiem Redmanem. Współtworzy on studio Craig & Karl, współpracował także z wieloma markami w świecie mody i nie tylko, w tym z Vogue, Nike, Apple czy Google. To spod jego ręki wyszedł Darcel Disappoints[2] – kreskówka prezentująca nieco cyniczne i mniej poważne podejście do codzienności w Nowym Jorku. Stał się ulubieńcem świata mody dzięki wyjątkowemu podejściu do życia w mieście (i swojej uroczej sylwetce, złożonej z… jaja, jednego oka i monokla). To te elementy przewijają się w całej kolekcji, podkreślane niebieskimi akcentami w odcieniu colette blue: oko staje się stołkiem czy lampą, a głowa – nietuzinkowym dywanem.

W serii, która proponuje klientom IKEA opuszczenie bezpiecznej strefy komfortu, oprócz mebli, takich jak stolik na kółkach czy stół, pojawią się także mniejsze elementy wyposażenia wnętrz: pokrowiec na sofy Klippan, lampa biurkowa LED z ładowaniem bezprzewodowym, naszywki z tkaniny oraz 4-częściowy serwis. Biuro, także domowe, zyska nieco radości dzięki pudełkom na dokumenty z motywem oka, kolorowemu notatnikowi, soczyście niebieskiemu piórnikowi czy etui na tablet.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ