Biblioteka. Fot. Arino House

Biblioteka. Fot. Arino House

  • Autor: bm
  • 15 lut 2018 09:34

Meble klasyczne - czy koniecznie muszą być drogie?

Określenie „meble klasyczne” to atrakcyjne sformułowanie, chętnie używane w kampaniach reklamowych. Co jednak tak naprawdę kryje się pod tym pojęciem? Czy klasyczne równa się drogie? I wreszcie: czy takie meble naprawdę warte są swojej ceny?

Na popularnym forum internetowym młode małżeństwo dzieli się swoim dylematem: kupić do kuchni solidne, drewniane meble czy raczej wybrać tańsze i pojechać jeszcze na fajne wakacje? Przed takim wyborem staje dziś wiele osób na dorobku, które liczą pieniądze.

Odpowiedzi było tyle ilu internautów, którzy przeczytali post. Jedna rada została przez pytające małżeństwo doceniona: „Zależy od charakteru - napisała Ewa. – Jeśli lubisz zmiany i nowinki, nie kupuj drogich, drewnianych mebli, bo te mają termin przydatności na sto lat, a nawet dłużej”. Kto więc liczy, to skalkuluje, że za fabryczne meble kuchenne zapłaci 15 tys., ale posłużą mu około 10 lat, a na wysokiej klasy podobny zestaw wyda około 40 tys. zł, ale odziedziczą go jeszcze jego dzieci, a może i wnuki.

W podobnym tonie wypowiada się Nina Nikonczuk, współwłaścicielka i główna projektantka firmy Arino House z Hajnówki, od 30 lat produkującej ekskluzywne meble w regionie Puszczy Białowieskiej, który uznawany jest za stolarskie zaplecze Polski.

"Dobrze wykonane meble z drewna są „nie do zdarcia” - mówi. - "Kuchnie, które projektowałam 25 lat temu wymagają czasem poprawienia frontu w szafce pod zlewem lub dorobienia drzwiczek do zmywarki. Może trzeba je odświeżyć lub przemalować, gdyż zmieniła się moda, ale stoją i nadal dobrze wyglądają. Dowodem trwałości mebli z drewna, oczywiście porządnie wykonanych jest to, że dziś na targach i w sklepach z tzw. antykami kupujemy stare meble. Przeprowadzamy renowacje i stają się perełką nawet w nowoczesnym wnętrzu. Nadają domowi klasy i szlachetnej elegancji."

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ