Brigitte

Brigitte

  • Autor: bm
  • 21 wrz 2017 11:42 (aktualizacja: 22 wrz 2017 12:34)

Meble kuchenne bez uchwytów - inspiracje i rozwiązania

Meble kuchenne pozbawione widocznych, często trudnych do utrzymania w czystości uchwytów, wyglądają bardzo dobrze. Ważne jest jednak, aby użytkownik kuchni mógł korzystać z niej wygodnie i bez większego wysiłku. Pomagają w tym systemy bezuchwytowe oferowane przez producentów mebli i akcesoriów.

Są skrzętnie ukryte w głębi frontu lub w obrzeżu albo nie ma ich wcale. Chociaż uchwyty bywają prawdziwą ozdobą kuchennych frontów, czasem meble lepiej wyglądają bez nich. Zwłaszcza jeśli użytkownikom zależy na minimalistycznym wyglądzie kuchni.

Rozwiązania mogą być różne - do tych najbardziej zaawansowanych technologicznie należą różnego rodzaju mechaniczne wspomagania otwierania, dzięki którym fronty otwierają się poprzez naciśnięcie lub dotknięcie ręką. Systemy push-on, push-to-open mają w swojej ofercie czołowi producenci akcesoriów meblowych. Nowoczesne mechanizmy pozwalają na otworzenie szuflady poprzez delikatne pchnięcie frontu. Jest to niezwykle praktyczne i ułatwiające korzystanie z kuchni rozwiązanie. Sekretem jest specjalny system prowadnic, dociągów i podnośników, które są zamontowane w owych szafkach i szufladach. To one odpowiedzialne są za cały mechanizm, który umożliwia samoczynne otwieranie się frontów po ich lekkim dotknięciu. Dodatkowo takie systemy pozwalają uniknąć odgłosów trzaskania podczas zamykania.

Inną, bardziej tradycyjną wersją kuchni bezuchwytowej mogą być uchwyty listwowe albo specjalnie konstruowane korpusy z wnęką pozwalającą uchwycić front i otworzyć szafkę. 

Meble bezuchwytowe lub z uchwytami ukrytymi najlepiej prezentują się w bieli, kamiennych odcieniach szarości, czerni i głębokich nasyconych kolorach - szczególnie w wysokim połysku. Gładkie, pozbawione dodatkowych elementów fronty wprowadzają wrażenie sterylności i niczym nie zmąconej elegancji pomieszczenia. Taka kuchnia zawsze wygląda efektownie, czego przykładem załączona minigaleria zestawów mebli kuchennych polskich i zagranicznych producentów.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ