Fot. KAM Kuchnie

Fot. KAM Kuchnie

  • Autor: bm
  • 11 kwi 2019 09:11 (aktualizacja: 23 kwi 2019 10:48)

Meble kuchenne – ponadczasowe czy zgodne z trendami?

Najlepiej jedno i drugie – kuchenna zabudowa meblowa to produkt, którego nie zmienia się co kilka lat, dlatego producenci dbają o to, by ich propozycje były jednocześnie zgodne z aktualnymi trendami w meblarstwie i ponadczasowe.

Zabudowa meblowa powinna odzwierciedlać aktualne trendy, a jednocześnie bazować na elementach, które są uniwersalne i ponadczasowe - mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. - Warto postawić na dobrą jakość i dyskretną, nowoczesną elegancję, połączone z praktycznymi rozwiązaniami i komfortem, bo one nigdy nie wychodzą z mody.

Dobrą receptą w przypadku zabudowy meblowej jest umiar. Kuchnia nie musi być minimalistyczna, ale warto oprzeć się pokusie przepychu i zbytniej ozdobności na rzecz oszczędności formy i dodatków. Wprowadzając zbyt wiele ozdobników w sylwetce mebli musimy się liczyć również z tym, że dużo szybciej się opatrzą i za kilka sezonów zamiast budzić podziw będą raczej świadectwem kiepskiego gustu gospodarzy. - dodaje projektantka.

Nie oznacza to, że musimy całkowicie rezygnować z dekoracyjnych akcentów, które personalizują i dynamizują wnętrze. Dobrym pomysłem będą relingi, otwarte półki czy niezwykle dekoracyjne witryny szklane. Kuchnia pretendująca do miana ponadczasowej jest zachowawcza w kwestii kolorystyki. Wśród dekorów prym wiedzie drewno. Dobrym wyborem są również uniwersalne, neutralne barwy, takie jak szarości, beże i brązy. Wśród kolorystycznych pewniaków są także biel i czerń, które nigdy się nie nudzą.

Definicja kuchni w dobrym stylu nie ogranicza się do aspektów wizualnych, ale obejmuje również standard mebli i ich funkcjonalność - wyjaśnia Sylwia Kowalska-Mikutel. - Ponadczasową zaletą kuchni, która w przeciwieństwie do trendów nie ulega zmianom, są pojemne szafki i szuflady, w których wszystko ma swoje miejsce i jest łatwo dostępne. Dzięki temu unikniemy chaosu spowodowanego zbyt dużą ilością przedmiotów pozostawionych na widoku, co nie sprzyja zachowaniu ładu i psuje estetyczne wrażenie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ