Meble włoskiej marki Inda, prezentowane na targach ISH 2019. Fot. Inda

Meble włoskiej marki Inda, prezentowane na targach ISH 2019. Fot. Inda

  • Autor: bm
  • 07 maj 2019 15:40 (aktualizacja: 11 maj 2019 09:50)

Meble łazienkowe - aktualne trendy i nowoczesne rozwiązania

Łazienka to wnętrze bardzo osobiste, intymne – nic dziwnego, że niemal każdy użytkownik chciałby dostosować je do swoich potrzeb, stylu życia i osobowości. Bogata oferta mebli, akcesoriów i innych elementów wyposażenia umożliwia dziś jeszcze mocniejsze podkreślanie charakteru łazienki, jej personalizację.

Współczesna łazienka nie jest już tym samym pomieszczeniem, jakim była kiedyś, czyli wyłącznie miejscem przeznaczonym na czynności higieniczne, stojącym gdzieś na szarym końcu w hierarchii domowych wnętrz. Nie jest też miejscem, które chcemy urządzić sztampowo, „garniturem” mebli z katalogu i dekoracjami z pisma wnętrzarskiego. Jeśli mówimy o łazience idealnej, na miarę czasów, mamy na myśli pomieszczenie skrojone na miarę, dostosowane do konkretnego użytkownika lub użytkowników, zgodne z jego lub ich stylem życia. W takiej łazience nie tylko bierzemy prysznic, ale też odcinamy się od codzienności, czytamy, odpoczywamy po ciężkim dniu albo planujemy następny…

Co na to producenci mebli? Próbują znaleźć złoty środek – czyli ofertę zarówno dla zwolenników personalizacji wnętrz, jak i dla tych, którzy szukają gotowych i łatwych rozwiązań. Dla tych, którzy są gotowi zainwestować większe pieniądze w jakość i trendy, a także tych, którym budżet nie pozwala na ekstrawagancję.

W łazience – obok estetyki – niezwykle istotna jest funkcjonalność. Nie zawsze łatwo spełnić ten warunek, zwłaszcza jeśli mówimy o niewielkim wnętrzu, w którym każdy centymetr jest na wagę złota. Tymczasem przedmiotów, które klient musi lub chce przechowywać w łazience, jest sporo. Wiedzą o tym producenci mebli i starają się tak projektować swoje produkty, by spełniały one jak najlepiej funkcję miejsc do przechowywania.

CZYTAJ CAŁY ARTYKUŁ - W NAJNOWSZYM WYDANIU MAGAZYNU MEBLE PLUS

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ