Ławka miejska zaprojektowana prtzez Pawła Grobelnego dla Strasburga. Fot. Paweł Grobelny

Ławka miejska zaprojektowana prtzez Pawła Grobelnego dla Strasburga. Fot. Paweł Grobelny

  • Autor: mg
  • 18 lip 2017 13:36 (aktualizacja: 18 lip 2017 14:34)

Meble miejskie projektu Pawła Grobelnego stanęły w Strasburgu

Paweł Grobelny zaprojektował ławkę miejską, która stanęła w Strasburgu, w dzielnicy przy Parlamencie Europejskim. Jej oficjalna prezentacja odbyła się z udziałem wiceprezydenta Strasburga i przedstawicieli Parlamentu Europejskiego. Ławkę wyprodukowała firma Kamet, specjalizująca się w lekkich konstrukcjach stalowych i aluminiowych.

Projekt Pawła Grobelnego to ławka długości 2 metrów, wykonana z aluminium i drewna teakowego. Jej forma nawiązuje do najważniejszego budynku w tej okolicy - siedziby Parlamentu Europejskiego. Prosta, minimalistyczna bryła mebla jest charakterystyczna dla miejskich realizacji Pawła Grobelnego.

To nie pierwsza realizacja mebli miejskich Pawła Grobelnego za granicą. Ławki jego autorstwa znajdują się między innymi w ogrodzie Albertine okalającym Bibliotekę Królewską w Brukseli oraz w największym miejskim parku w Szanghaju. Do dzisiaj funkcjonuje także kino plenerowe zrealizowane dla belgijskiego Centrum Sztuki Współczesnej w Strombeek. Paweł Grobelny jest także laureatem międzynarodowego konkursu na meble miejskie dla francuskiego miasta Mont de Marsan oraz dla biznesowej dzielnicy Paryża – La Defense.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ