Zestaw modułowy Ontario. Fot. Werxal

Zestaw modułowy Ontario. Fot. Werxal

  • Autor: bm
  • 14 cze 2018 13:09

Meble modułowe - to lubią polscy klienci!

Producenci mebli w Polsce od lat wzbogacają swoją ofertę o meble modułowe, wiedząc, że ten rodzaj produktu cieszy się największą popularnością wśród klientów. Na polskim rynku dużo się dzieje zarówno pod względem wzornictwa, jak i funkcjonalności tego rodzaju mebli.

Systemy składające się z kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu elementów, które w odpowiedni sposób można ze sobą łączyć, uzyskując – w zależności od indywidualnych potrzeb – rozbudowane sofy czy narożniki, pozwalają niemal idealnie dopasować rozmiar mebla do wymogów konkretnego wnętrza.

Skąd popularność mebli modułowych? Zdaniem Magdaleny Kopińskiej-Król, dyrektora handlowego w Fabryce Mebli Gala Collezione, Polacy chętnie sięgają po tapicerowane meble modułowe z co najmniej kilku powodów. "Po pierwsze, systemy modułowe gwarantują możliwość dopasowania rozmiaru i kształtu sofy do wymiarów pomieszczenia. Po drugie – ze względu na możliwość samodzielnego wyboru brył mamy pewność, że mebel będzie unikalny i inny niż modele w gotowych konfiguracjach dostępne w sklepach, a jest to cecha ważna szczególnie dla osób, które stawiają na oryginalność i wyrażanie się poprzez swój własny styl. Po trzecie - meble konfigurowane z systemów modułowych mogą być wyposażone w o wiele więcej różnych funkcji i rozwiązań użytkowych, niż tradycyjne modele w gotowych konfiguracjach, w których najczęściej znajdziemy tylko funkcję spania i pojemnik na pościel." - podkreśla Magdalena Kopińska-Król.

"Polacy w dalszym ciągu mieszkają głównie w małych mieszkaniach, gdzie powierzchnia jest ograniczona, ale to jednocześnie pobudza do kreatywności i szukania optymalnych i funkcjonalnych rozwiązań. Meble modułowe można rozbudowywać według potrzeb. Dużym atutem przy meblach modułowych jest możliwość dokupienia dodatkowego elementu w dowolnym momencie. Poszczególne elementy mogą być wykonane w różnych tkaninach, co pozwala na tworzenie bardzo indywidualnych kompozycji. Większość mebli modułowych ma możliwość dowolnego zestawienia brył, co jest dodatkowym atutem i pozwala na komponowanie wnętrza wciąż na nowo." - mówi Anna Mliczek, kierownik działu handlowego w firmie Libro.

Dobierając różnorodne elementy i tym samym mając możliwość aranżowania zestawu, użytkownik mebli modułowych staje się w pewnym sensie współtwórcą projektu. Decyduje o funkcjonalności mebla, wyposaża go w funkcje. Można powiedzieć, że charakter mebla odzwierciedla marzenia i wyobraźnię kupującego, a jednocześnie jest niepowtarzalny. Szczególnie że dobrać do swoich upodobań można również kolor i rodzaj tkaniny lub skóry, materiał, z którego wykonano nóżki itp.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ