Fot. Pufy.pl

Fot. Pufy.pl

  • Autor: bm
  • 04 lip 2017 10:24 (aktualizacja: 06 lip 2017 07:38)

Meble na taras – najnowsze trendy i opinia eksperta

W strefie relaksu liczy się wygoda, ale nie bez znaczenia są też estetyka i odporność na warunki atmosferyczne. Rozwiązań materiałowych i dostępnych wzorów jest wiele, a w tym sezonie pojawia się coraz więcej odważnych i nietypowych pomysłów. Warto zwrócić uwagę na siedziska pokryte tkaninami outdoorowymi.

W tym sezonie urządzanie tarasu jest jeszcze większym wyzwaniem. Odchodzi się bowiem od typowo tradycyjnych, bezpiecznych rozwiązań na rzecz bardziej odważnych form, wzorów i kolorów. Aby stworzyć strefę relaksu na ogrodzie, fotele muszą być przede wszystkim wygodne. Do tej pory wiodącym trendem były modele wykonane z drewna czy technorattanu, wykładane miękkimi poduchami na oparciach i siedziskach. Dziś taras staje się przedłużeniem salonu, a to sprawia, że na dwór małymi krokami wkraczają fotele w całości wykonane z tkanin. Pokrycie z przyjemnej dla ciała tkaniny outdoorowej, odpornej na działanie czynników atmosferycznych, chroni meble przed zniszczeniem na skutek wysokich temperatur czy nieoczekiwanych opadów.

Obecnie najmodniejsze fasony foteli ogrodowych wykonanych z materiału to formy z oparciem, które mają zastąpić leżak – będąc jego wygodniejszą alternatywą, a także designerskie pufy oparte na bryle sześcianu oraz worki bez sztywnego stelaża, pozwalające na wybór dowolnej pozycji siedzącej lub leżącej” – tłumaczy Agnieszka Wójcik, projektantka z Pufy.pl, polskiej firmy produkującej pufy i fotele relaksacyjne.

Dzięki zastosowaniu tkanin typu outdoor, wybrane modele z powodzeniem wyposażą taras, balkon czy ogród, stanowiąc praktyczny, a przy tym designerski element aranżacji przestrzeni. Cechą wyróżniającą meble jest wypełnienie z granulatu styropianowego, który chroni przed chłodem od podłoża oraz powoduje, że fotel dopasowuje się do kształtu ciała.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ