Fot. Raumplus

Fot. Raumplus

  • Autor: bm
  • 20 gru 2018 08:55 (aktualizacja: 20 gru 2018 10:29)

Meble na wymiar - rozwiązanie do sypialni na poddaszu

Trudne do aranżacji miejsca pod skosami wymagają rozwiązań indywidualnych. Najlepiej sprawdzają się tutaj meble na wymiar. Jakie pomysły i produkty warto zastosować w sypialni?

Poddasze to idealne miejsce na urządzenie sypialni. Największym wyzwaniem są nieustawne przestrzenie pod skosami, które wymagają zamawiania rozwiązań na wymiar. I tu z pomocą przychodzą systemy oferowane przez producentów szaf przesuwnych

Dach z mniejszym lub większym skosem powoduje, że część pomieszczenia jest wyłączona z normalnego funkcjonowania. Często jest za niska nie tylko na ustawienie standardowej szafy lub stołu z krzesłami, ale nawet łóżka. Nierównomierna przestrzeń pod skosami z mankamentu może stać się atutem, jeżeli przeznaczymy ją na szafę lub garderobę. Aby tak się stało należy wybrać rozwiązania projektowane na wymiar. Konstrukcja regałów oferowanych np. przez firmę Raumplus pozwala na dopasowanie ich do dowolnego kąta nachylenia sufitu.

Podobnie ma się z drzwiami przesuwnymi, których skrzydła uwzględniają geometrię konkretnej wnęki zabudowanej szafą. Dzięki temu każdy skos zamienić możemy w praktyczne miejsce do przechowywania. Zmieści się pod nim pojemna szafa na ubrania i akcesoria, a czasami nawet garderoba walk-in. Z kolei małe skosy pod oknami warto przeznaczyć na szafki lub regały na książki. Odzyskujemy w ten sposób cenną powierzchnie, pokój nabiera bardziej równomiernego kształtu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ