Fot. Studio Forma 96/Poltrona Frau

Fot. Studio Forma 96/Poltrona Frau

  • Autor: bm
  • 16 lip 2018 07:36 (aktualizacja: 24 lip 2018 07:23)

Meble renomowanych światowych marek na polskim rynku

Salon to przestrzeń, w której warto nie tylko zadbać o wysoką jakość wyposażenia, ale też wyeksponować ciekawie zaprojektowane meble i inne elementy aranżacji. Projektanci ze Studia Forma 96 podpowiadają, jak połączyć światowy design z funkcjonalnością.

Chyba najważniejszym meblem w strefie wypoczynku jest sofa. Wśród produktów znanych i cenionych marek znajdziemy między innymi modele modułowe, które pozwalają na niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Ich szeroki wybór ma w swojej ofercie między innymi Flexform. Stylowy narożnik tej marki – Groundpiece projektu Antonio Citterio – to ikona mebla wypoczynkowego. Budowany ze skrzydeł o różnej głębokości 100 – 120 cm pozwala na idealne dopasowanie wielkości do wnętrza. Groundpiece to w opinii jego posiadaczy „najwygodniejszy mebel na świecie”, a sam designer nazywa swój projekt „wyspą”, która wypełnia przestrzeń dzienną. Zupełnie odmiennym podejściem do tematu sof wyróżnia się na rynku marka Poliform. W portfolio Poliform znajdują się projekty znanego i cenionego designera Jean-Marie Massaud, który proponuje cztery różne modele sof. Bristol charakteryzuje się miękkimi kształtami, gwarantującymi wygodę, dzięki podwójnym poduszkom, Tribeca to liniowe formy przenikające się z dopracowaną w każdym detalu strukturą materiału. W kolekcji znajduje się również sofa o nienagannych proporcjach Paris-Seoul, a także ponadprzeciętnie elegancka – Metropolitan.

A co z pozostałymi elementami umeblowania salonu? Joanna Pazik - menadżer Studio Forma 96 - przekonuje, że styl wnętrza powinien być dostosowany do indywidualnych preferencji użytkownika: "Dla osób lubiących styl „country” kredensy z dużą ilością szuflad i przeszklonymi nadstawkami będą świetnie spełniały swą funkcję w salonie połączonym z jadalnią, natomiast dla kogoś, kto urządza swój salon w stylu minimalistycznym, naturalne będą komody zamknięte, pasujące wykończeniem do reszty domu, ale nie pokazujące swej zawartości." Jak zapewnia menadżer Studio Forma 96 we wnętrzach w stylu industrialnym sprawdzą się otwarte regały z grubymi półkami, które pomieszczą księgozbiory miłośników tego stylu. "Podobną funkcję, a w zupełnie innym stylu spełnią częściowo przeszklone systemy zabudów (np. Wall system marki Poliform), które stają się integralną częścią salonu, wypełniając kolejne ściany -  łącząc w sobie bibliotekę, witrynę na zdjęcia czy pamiątki z podroży, małe biurko do domowej pracy czy wreszcie elegancki barek" – dodaje.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ