Fot. iHome Studio

Fot. iHome Studio

  • Autor: bm
  • 12 sty 2017 09:43

Meble w klasycznym wnętrzu – sztuka łączenia stylów

Ciekawym przykładem na to, że można połączyć elementy klasyczne i nowoczesne w jednym wnętrzu i stworzyć aranżację pełną harmonii jest dom we Włocłasku, zaprojektowany przez architekta Barbarę Godawską iHome Studio. Uwagę zwracają tu proste formy mebli, wkomponowane w klasyczne wnętrze.

Autorką koncepcji wizualnej wnętrza jest architektka Barbara Godawska, a partnerem wykonawczym sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Marzeniem właścicieli było stworzenie nowoczesnego i przytulnego wnętrza, które byłoby jednocześnie bardzo funkcjonalne. „Mimo dużej powierzchni domu, wcześniej brakowało w nim miejsca do przechowywania ubrań, dokumentów, pamiątek itd. Priorytetem było zaprojektowanie ergonomicznych schowków, szafek, które pozwolą uwolnić poszczególne pomieszczenia z nadmiaru przedmiotów, tym samym wprowadzając we wnętrzu atmosferę ładu i harmonii” - mówi Barbara Godawska.

Punktem wyjścia przy tworzeniu projektu była prostota oraz neutralna paleta barw. Szarości, biele, subtelne beże oraz brązy stały się bazą dla reszty wystroju. W podobnych kolorach utrzymane są też meble - uwagę zwracają szare tapicerowane krzesła przy stole jadalnianym i wygodna, rozłożysta kanapa, ale również białe akcenty w postaci stojących i wiszących szafek, drzwi wewnętrznych czy ramy lustra.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ