Kawiarnia Etno Cafe. Projekt: Forbis Group. Fot. Forbis Group

Kawiarnia Etno Cafe. Projekt: Forbis Group. Fot. Forbis Group

  • Autor: mg
  • 05 kwi 2017 22:03 (aktualizacja: 07 kwi 2017 08:26)

Meble w projekcie warszawskiej kawiarni

Forbis Group stworzyła projekt kawiarni Etno Cafe, zlokalizowanej przy ulicy Marszałkowskiej w Warszawie. Ważną rolę w aranżacji odgrywają meble. W kawiarni zastosowano między innymi stoły przystosowane do pracy przy komputerze, zróżnicowane miejsca siedzące i hokery barowe.

Dobrze zaprojektowane wnętrze kawiarni powinno łączyć w sobie wyjątkowy klimat z funkcjonalnością. Projekt dla Etno Cafe to świeżość, lekkość oraz kolory i materiały nawiązujące do natury. Jasne, pastelowe barwy, roślinne motywy i naturalne drewno w połączeniu ze szkłem, betonem i rdzą tworzą wnętrze ciepłe, a jednocześnie nowoczesne.

Kawiarnia Etno Cafe została zaprojektowana na podstawie concept booku firmy. My postanowiliśmy jednak zaproponować kilka pomysłów i wprowadzić zmiany, które sprawią, że wnętrze będzie nie tylko piękne, ale także funkcjonalne – mówi Agnieszka Sarwas, architekt z firmy Forbis Group, odpowiedzialna za projekt.

Duża powierzchnia lokalu umożliwiła wydzielenie dwóch sal, w ramach których funkcjonować będą aż trzy odrębne strefy. W każdej z nich ważną rolę odgrywają meble.

Istnieje opcja zamknięcia jednej z przestrzeni, która służyć będzie organizacji imprez firmowych czy prywatnych spotkań. W tym pomieszczeniu stoły tworzą jeden długi blat – tak, aby można było spędzić przy nim czas w większym gronie. Stoły przystosowane są do pracy przy komputerze - mają zaprojektowane przelotki, a w podniesionej posadzce występują tak zwane floorboxy, czyli puszki podłogowe z gniazdkami elektrycznymi – mówi Agnieszka Sarwas, architekt Forbis Group.

Druga część to strefa konsumencka – przystosowana zarówno do pracy, jak i towarzyskich spotkań. Zróżnicowane miejsca siedzące zostały zaprojektowane tak, aby można było tu popracować samotnie, jak i w grupie, napić się kawy z przyjaciółką, poczytać książkę, poczekać na znajomych bądź zjeść lunch – mówi Agnieszka Sarwas.

Ostatnia przestrzeń to strefa oparta na winebarze. Jest to fragment kawiarni, który najbardziej będzie ożywał wieczorem, kiedy - oprócz dobrej kawy - będą serwowane rozmaite gatunki win. W strefie tej można usiąść przy barze, przy stole hokerowym bądź w witrynie okna na parapecie, gdzie zaplanowane zostały wygodne poduszki i siedziska.

Przegrodę pomiędzy dwoma pomieszczeniami konsumenckimi tworzy ściana z profili stalowych z wypełnieniami ze szkła oraz półkami. Całość zostanie w efektowny sposób podkreślona światłem ledowym. Aranżację uzupełnią słynne lampy Muuto Under. 

Przygotowany przez Forbis Group projekt niesie ze sobą dużo świeżości i jednocześnie spójnie wpisuje się nasz concept book – dodaje Zbigniew Dolata, dyrektor ds. rozwoju sieci Etno Cafe. Realizowany projekt dla lokalu przy ul. Marszałkowskiej 87 –  to pierwsza flagowa kawiarnia  Etno Cafe na rynku warszawskim. Ważnym podkreślenia jest fakt, że będzie to „coś więcej niż kawiarnia” – przestrzeń została tak zaplanowana, że kawiarnia będzie spełniała rolę aktywnego miejsca spotkań i wydarzeń kulturalnych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ