Fot. Huelsta

Fot. Huelsta

  • Autor: bm
  • 16 maj 2019 09:17 (aktualizacja: 17 maj 2019 10:00)

Meble z drewna – ponadczasowe i prestiżowe

Meble drewniane pasują niemal do wszystkich stylów, można łączyć je z wieloma różnymi materiałami i kolorami. To jednak spora inwestycja – klient płaci nie tylko za jakość, ale też szlachetny wygląd i prestiż.

Drewno dobrze łączy się praktycznie z każdym tworzywem, dlatego można wykorzystać je w dowolnym wnętrzu –mówi Adam Jakubowski ze sklepu Arte Galeria z Centrum Handlowego Fasty. – Minimalistyczne, lekkie meble współgrają ze szkłem i metalem, a masywne konstrukcje w ciemnych odcieniach znakomicie odnajdą się w bogatym stylu glamour. Prosty komplet drewnianych mebli jest także idealną bazą dla aranżacyjnych eksperymentów.

Drewno koresponduje z różnorodnymi stylami: prowansalskim (meble z delikatnymi zdobieniami), skandynawskim (meble proste, lekkie, na wysokich nóżkach) czy ponadczasową klasyką (ozdobne nóżki i ornamenty na frontach). Na osobną uwagę zasługuje także coraz śmielej wkraczający do wnętrz styl loft. Połączenie unikalności rysunku litego drewna w zestawieniu z solidnością metalowych konstrukcji daje ciekawe efekty wizualne i ponadprzeciętną wytrzymałość.

Jakość kosztuje, jednak warto w nią inwestować. Niska cena mebli często wiąże się z ich gorszą jakością wykonania oraz mniejszą trwałością. Powierzchnie w meblach masowej produkcji bywają ponadto podatne na zarysowania, których nie można naprawić. Na porządne, drewniane meble warto jest więc przeznaczyć większy budżet. W tym wypadku płacimy nie tylko za trwałość, ale również za prestiż.

Meble drewniane w naszym domu to synonim luksusu i prestiż dla właścicieli – mówi Adam Jakubowski i dodaje: – Ich cena jest niewątpliwie wyższa od mebli z płyty wiórowej oklejonej papierem drewnopodobnym lub plastikiem, choćby ze względu na koszty samego materiału do produkcji, jak i znacznie dłuższy proces wytwórczy oraz wykończenia powierzchni. Takie meble odwdzięczają się jednak urokiem i niepowtarzalnością – nie ma przecież dwóch identycznych fragmentów drewna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ