• Autor:
  • 27 gru 2013 18:01

Meble z klasą zawsze w modzie

Firmy produkujące meble stylowe i stylizowane swoją ofertę kierują przede wszystkim do osób lubiących piękne stylowe wnętrza i oryginalne przedmioty. Antyki i meble stylowe dają ich właścicielom przede wszystkim poczucie więzi z przeszłością.

Wiele firm sprzedaje meble stylowe, rzeźbione własnej produkcji, czy też repliki. Często są one bardzo dokładnymi kopiami antycznych mebli. Odznaczają się szlachetnymi proporcjami i bogatą dekoracją rzeźbiarską. Ostatnimi czasy, rosnące zainteresowanie antykami jest czymś w rodzaju hołdu dla przeszłości. Pasjonaci często gromadzą antyki przedkładając ich piękno nad mniejszą wartość użytkową. Miłość do antyków jest szczególnym sposobem pielęgnowania przeszłości, zawartej zarówno w samych przedmiotach, jak też w wiedzy i umiejętnościach, dzięki którym te przedmioty powstały. Antyki są jakby kapsułami czasu, w których zamknięta została wizja innego świata. Stare przedmioty pomagają też zrozumieć przeszłość.
Meble stylowe produkuje się tak, aby jak najbardziej upodobnić do starych. Najlepsze meble robione są z litego drewna. Używa się do tego materiałów, z jakich kiedyś wykonywane były oryginały. Najważniejszą zaletą tych mebli jest ich cena, dużo niższa niż oryginalnych antyków. Kolejną zaletą jest również to, że możemy dowolnie „zdefiniować” mebel przed produkcją. Dostosować jego wielkość oraz określić materiał, z jakiego mebel ma być wykonany. Wszelkie zastrzeżenia pomogą nam dostosować mebel do innych z naszej kolekcji i do miejsca, które mebel ma zająć w naszym mieszkaniu czy biurze.

Porównując artykuły wykonane kilkadziesiąt, nawet kilkaset lat temu, nietrudno dojść do wniosku, że były wytwarzane z większą uwagą, oddaniem i poświęceniem. Wykonywane ręcznie były niepowtarzalne i cenne – bardziej niż dzisiejsze, które „wychodzą z maszyny” i niczym nie różnią się jeden od drugiego. Na szczęście w dzisiejszych czasach możemy kupić dobrej jakości prawdziwe meble, z litego drewna, których urok może równać się z ich prototypami z zamierzchłych czasów. Dlaczego jeszcze robią na nas takie wrażenie? Być może czujemy już przesyt nowoczesnymi sprzętami, których wszędzie wokół nas jest mnóstwo.
Wiele firm zajmuje się produkcją stylowych mebli rzeźbionych. Produkują one meble stylowe oparte na oryginalnym wzornictwie, charakterystycznym dla artystycznego meblarstwa, odznaczającego się szlachetnymi proporcjami i bogatą dekoracją rzeźbiarską. Meble te charakteryzują bardzo wysoka jakość i estetyka. Są także symbolem najlepszego rzemiosła, mają swą wartość, zarówno dzięki formie, jak i materiałom, z których są wykonywane. Wszystkie mają swój szczególny styl. To nie tylko funkcjonalne i użyteczne przedmioty, ale wspaniałe dzieła sztuki i prawdziwe ozdoby wnętrz. Meble stylowe wykonane są ze szlachetnych gatunków litego drewna: dębu, orzecha, czereśni lub mahoniu oraz z ich naturalnych fornirów na masywie sosnowym czy dębowym.

Kto kupuje?

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ