Fot. Politechnika Wrocławska

Fot. Politechnika Wrocławska

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 26 lip 2017 08:30 (aktualizacja: 26 lip 2017 08:59)

Meble z papieru - nowatorski pomysł wrocławskich studentów

Czy do skonstruowania mebla można wykorzystać papier? Oczywiście, zwłaszcza jeśli dodamy do niego trochę drewna. Udowodnili to studenci Politechniki Wrocławskiej, którzy zaprezentowali pięć prototypowych, wykonanych z papieru i drewna konstrukcji służących do pracy i wypoczynku.

Zaprojektowane meble to między innymi modułowa czytelnia i loża z wielofunkcyjnym stołem. Wszystko zostało zaprojektowane w ramach II edycji Letniej Szkoły Architektury. Projekt był realizowany od 9 lipca i uczestniczyło w nim 25 studentów uczelni. Opiekunami merytorycznymi zostali dr inż. arch. Marcel Bilow z Uniwersytetu Technicznego w Delft Architektury TU Delft oraz doktorant Jerzy Łątka z Wydziału Architektury PWr, który niedawno znalazł się w gronie dziesięciu najlepszych polskich innowatorów poniżej 35. roku życiu według prestiżowego amerykańskiego magazynu MIT Technology Review.

"Motywem przewodnim tegorocznej edycji kursu jest „Work&Chill”. Oznacza to miejsca, w których można przysiąść, położyć się, zrelaksować, porozmawiać z kolegami, ale też popracować w grupach lub indywidualnie, poczytać, zjeść czy podjąć inne aktywności, które mają miejsca w szkołach, uczelniach czy biurach" – wyjaśnia Jerzy Łątka.

Uczestniczy szkoły najpierw brali udział w warsztatach, podczas których przygotowywali i prezentowali własne pomysły związane z tematem. Następnie podzieleni na grupy opracowywali projekty koncepcyjne i wykonawcze, a przez ostatni tydzień przygotowywali prototypy. Zgodnie z założeniami studenckie projekty powinny spełniać takie kryteria jak: innowacyjność, mobilność, modułowość, wygoda i niska cena. "Meble mają być odpowiedzią m.in. na potrzeby polepszenia jakości środowiska pracy, liczymy na rozwiązania niestandardowe, przekraczające granice, ale realne do wykonania" – dodaje Jerzy Łątka.

CZYTAJ WIĘCEJ NA: Propertydesign.pl

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ