Fot. Hotel Ibis Styles Białystok

Fot. Hotel Ibis Styles Białystok

  • Autor: mg
  • 05 wrz 2017 21:34 (aktualizacja: 07 wrz 2017 11:34)

Meble znanych marek w białostockim Hotelu Ibis Styles

Sitag, Balma, Noti, Bejot - to tylko niektóre marki, które wyposażyły białostocki Hotel Ibis Styles w krzesła, fotele i stoły. To jeden z wielu przykładów dynamicznego rozwoju rynku mebli kontraktowych w Polsce. Coraz częściej hotele, kluby i restauracje korzystają z produktów krajowych marek.

Czytaj też: Wsparcie finansowe dla firm branży drzewno-meblarskiej

Aranżacja wnętrz Hotelu Ibis Styles, którą stworzyła pracownia architektoniczna Tremend, miała oddawać klimat regionu z zachowaniem jego tradycji, zinterpretowanej w nowoczesny sposób. Podlasie to przede wszystkim Zielone Płuca Polski. Źródłem inspiracji stała się więc wszechobecna w regionie przyroda. Przenika ona do wnętrz, pozwala się zrelaksować i pozytywnie nastraja. W aranżacji hotelowych pomieszczeń pojawia się więc drewno, gładkie płaszczyzny, naturalne, inspirowane przyrodą formy. Do natury nawiązują też meble, czego przykładem jest choćby fotel "Comfee" firmy Noti, zwracający uwagę organicznym kształtem, przypominającym liść. 

Pracownia Tremend, tworząc projekt wnętrz Hotelu Ibis Styles, sięgnęła po produkty znanych marek w segmencie mebli kontraktowych. Są wśród nich między innymi krzesła, fotele i stoły takich firm, jak Bejot, Noti, Balma, Sitag, Kare Design, Suszek Design, włoski Arper czy hiszpańskie Actiu. Inwestor szukał rozwiązań funkcjonalnych, a przy tym charakteryzujących się oryginalnym designem, które stworzą charakterystyczny wystrój wnętrza. Nie bez znaczenia była też jakość wykonania, gwarantowana przez znane na rynku mebli kontraktowych marki.

W znajdujących się w hotelu salach konferencyjnych znalazły się między innymi krzesła z serii "Orte" firmy Bejot oraz stoły konferencyjne tego samego producenta. Okrągłe stoły konferencyjne i zestawione z nimi fotele "Viva" dostarczyła marka Actiu. Do wyposażenia sal konferencyjnych zostały wykorzystane również fotele "Clubin" (Bejot),  "Califa" (Arper) oraz "Woodi" (Sitag). Sal konferencyjnych w Hotelu Ibis Styles jest kilka. Są one przeznaczone dla przedstawicieli biznesu. Każdy z bloków konferencyjnych został zaaranżowany w odmiennym stylu.

Z kolei w foyer wypoczynkowym znalazły się meble o bardziej wypoczynkowym charakterze. Są wśród nich m.in. tapicerowane pufy "Pix" (Arper), fotele "Leaf" (Arper) oraz stoły i stoły hokerowe z serii "H-2" (Balma). 

Wypoczynkowy charakter ma również strefa lobby. Komfortowy odpoczynek zapewniają w niej np. fotele "Forum" (Kare Design), hokery "Flow" (Office Plus) czy oryginalne fotele wiszące i stojące z pracowni Suszek Design. Ważnym elementem wyposażenia tego pomieszczenia są też pufy "Pix" (Arper).

W Hotelu Ibis Styles znalazły się również meble zaprojektowane na specjalne zamówienie, takie jak choćby dwupoziomowy stół z donicą oraz zabudowa meblowa recepcji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ