Apartament Archissima/Dekorian

Apartament Archissima/Dekorian

  • Autor: bm
  • 30 lis 2016 08:10

Meblowy minimalizm w kolorach ziemi

Sofa w odcieniu złamanej bieli, szare, bezuchwytowe fronty mebli kuchennych, sypialnia utrzymana w typowych kolorach ziemi - apartament w Krakowie łączy w sobie najnowsze trendy z ponadczasową prostotą i neutralnością form i kolorów. Elementy w kolorach drewna, jak stolik czy szafka rtv doskonale wpisują się w klimat.

Krakowski apartament został pomyślany jako kontrpropozycja dla trendu opartego na wszechobecnej bieli. Znajdziemy tutaj interesującą paletę kolorystyczną, której przewodzi czerń ocieplona przyjemnym światłem i fakturą drewna. Za projekt odpowiada Agnieszka Cupryś-Wilk z pracowni Archissima, a partnerem wykonawczym realizacji jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian.

Otwory drzwiowe i zabudowa kuchenna zostały zamknięte w spójnej materiałowo i wizualnie bryle. Od strony korytarza moduł ukrywa szafy oraz gabinet i małą łazienkę, od strony salonu mieści w sobie wszystkie meble kuchenne. Całość wykonana w lakierowanym MDF-ie prezentuje się minimalistycznie i szlachetnie. Perfekcyjne płaszczyzny uzyskano poprzez zastosowanie drzwi z felcem i tego samego materiału w charakterze okładziny ściennej.

Architekt zdecydowała się na wybór szaro-oliwkowych, grafitowych oraz beżowych odcieni. Ściany wykończone kolorami z palety kanadyjskiego producenta Para Paints, meble (np. sofa marki MTI Furninova model Vesta), czy tekstylia (np. wykładzina marki Epic Carpets w sypialni z oferty Dekoriana) zostały konsekwentnie skomponowane według kolorystycznego klucza. Jego wybór w znacznym stopniu podyktowany był kolorem paneli podłogowych, a wszystkie rozwiązania barwne musiały być spójne i harmonijne. Ekstrawagancji i nowoczesności dodaje spokojnym barwom czerń, która jest tu wyrazistym leitmotivem. Pojawia się w kuchni (elementy zabudowy, sprzęt AGD, okap), salonie (lampy, TV, obudowa kominka), a najbardziej intensywnie w niewielkiej łazience.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ