Hotel Habitat. Fot. Laminam

Hotel Habitat. Fot. Laminam

  • Autor: bm
  • 24 wrz 2019 09:55 (aktualizacja: 26 wrz 2019 11:13)

Minimalistyczne meble i spieki kwarcowe – zobacz wnętrza włoskiego hotelu!

Przestronne przestrzenie, w których dominują minimalistyczne meble w postaci komfortowych łóżek, funkcjonalnych szaf i półek wykonanych z drewna, idealnie uzupełniają klimatyczne dodatki utrzymane w nasyconych barwach błękitu i żółci.

Metamorfozę wnętrza hotelu Habitat we włoskiej Katanii, łączącą nowoczesny minimalizm z lokalną, sycylijską tradycją stworzyło biuro architektoniczne Habitat Studio. Za hasło przewodnie całego projektu można uznać odwagę - projektanci Marianna Nociforo i Antonio Spera sięgnęli bowiem do innowacyjnych zestawień, niestandardowych materiałów, niecodziennych wzorów. I tak na przykład dekoracyjne płytki z kwiatowymi motywami towarzyszą spiekom kwarcowym imitującym marmur.

W lobby postawiono na zieleń. Olbrzymi drewniany regał wypełniają po brzegi niewielkie doniczki z tutejszą roślinnością. Schodami wykończonymi za pomocą spieków kwarcowych Laminam udajemy się do hotelowych pokoi. Przestronne przestrzenie, w których dominują minimalistyczne meble w postaci komfortowych łóżek, funkcjonalnych szaf i półek wykonanych z drewna, idealnie uzupełniają klimatyczne dodatki utrzymane w nasyconych barwach błękitu i żółci.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie spieków kwarcowych Laminam. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom płyty wielkoformatowe są idealnym materiałem do wykorzystywania w hotelach, jak też innych budynkach użyteczności publicznej. Spieki są materiałem niezwykle odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Intensywna eksploatacja przestrzeni wykończonych spiekami kwarcowymi, np. hotelowej podłogi czy blatu stołu, nie wpływa na ich wygląd i strukturę. Gdy do tego dodamy powłokę antybakteryjną, która skutecznie zapobiega rozwojowi pleśni, grzybów i bakterii, tworząc sterylne środowisko, otrzymujemy materiał idealny do hotelowych rewolucji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ